Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nehezen veszem rá...

Nagyon nehezen veszem rá magam, hogy bármit csináljak, hogy tudnék ebből kijutni?

Figyelt kérdés

Sokszor küzdöttem már korábban depresszióval, most is visszajött enyhébb formában egy pár hónapja. Ha konkrét feladatom van vagy emberekkel találkozok, tök jól elvagyok, a bajok akkor kezdődnek, mikor egyedül vagyok teljesen szabadon. Egyszerűen nem tudom mit kezdjek magammal. Nem tudom rávenni magamat olyanokra, amiket korábban élveztem. Szerettem videójátékozni, olvasni, sorozatokat nézni, de ezekre nehezen veszem rá magam és olyankor is bűntudatom van, hogy pazarlom az időmet (nagyon perfekcionista és karrier-centrikus vagyok). A produktív dolgokhoz (művész hobbik) pedig egyáltalán nem tudok nekikezdeni, akkor is ha éreznék motivációt, hamar elmegy. Vannak kifizetve online kurzusaim, amik hónapok óta érintetlenül állnak, mivel nem bírom rávenni magam, hogy elkezdjem. Egyedül akkor vagyok boldog, ha emberek közt töltök időt vagy van valami kiadott feladatom (egyetemista vagyok). Ha mondjuk találkozok is egy nap valakivel, egyből rosszul érzem magam, mikor hazaérek.

Mit tudnék tenni, hogy kimásszak ebből? Teljesen tanácstalan vagyok. Nagyon félek, hogy rosszabbodni fog.



febr. 17. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

1, teljesen egyedül élni 2, végezni az egyetemmel

Ugyanebben a cipőben vagyok és a bűntudat addig nem múlik el, amíg el nem fogy a "to do" listámon minden

febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
1-es voltam (szintén egyetemista)
febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Gyere a gyárba dolgozni, itt csak meló van 12 órában meg alvás, ne aggódj még gondolkodni se lesz időd
febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
próbáld meg nem otthon csinálni a dolgaidat. Menj el laptopppal könyvtárba, kávézóba(füldugó vagy headset itt kellhet) és nézd meg ott hogy megy.
febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"egyből rosszul érzem magam, mikor hazaérek"

Lehet, hogy valami nincs rendben az otthonoddal. Valamiből túl kevés vagy túl sok van benne.

febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!