Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a pszichológusomnak valódi a végzettsége?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja már járok hozzá, egy ilyen központba járok magánrendelésre. Egy kicsit egyébként is paranoid vagyok, most elkezdte befészkelni magát az agyamba a gondolat, hogy átvernek, de remélem nem, mert amúgy kedvelem a pszichológust.

Engem a végzettsége érdekelne, hogy tényleg megvan-e a diplomája, illetve milyen fokozaton, mert a központ oldalán nincsen ilyesmi róla.

Nem tudom, hogy egyáltalán lehetséges-e úgy működnie egy ilyen központnak, hogy úgy hirdet pszichológiai tanácsadást hivatalosan, hogy valójában nem is egyetemet végzett pszichológus az illető.

Valahol le tudom csekkolni egyébként, hogy valódi szakember-e vagy az már garancia, hogy foglalkoztatják a rendelésen? A pszichologuskereso-n próbáltam, de ott nincs fenn.



febr. 18. 23:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen pszichológust sem vesz fel egy magán vagy állami rendelő anélkül, hogy ne ellenőriznék le a végzettségét... Paranoid vagy.
febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm! Ezt hallanom kellett. Igen, eléggé az vagyok.
febr. 18. 23:16
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
kereso.enkk.hu
febr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#3 Egy pszichológus nem feltétlen számít egészségügyi szakképesítést szerzett személynek, sőt. Egyedül a klinikai szakpszichológusok azok, pl. egy tanácsadó szakpszichológus vagy egy sima mesterképzést végzett pszichológus nem.
febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Kérdezd meg tőle :)))) mi erre nem tudjuk a választ.
febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es, igazad van! Erről elfeledkeztem. Abban a nyilvántartásban valóban csak az alap MSc diplomára ráépített klinikai szakképesítést szerzett pszichológusok szerepelnek. (3-as voltam.)
febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
kerjel szamlat a vegen, ha azt mondja nem fog tudni a jovoben sem akkor mar ki is derult.
febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy normál pszichológusi diplomával még nem tarthat az ember pszichoterápiát, ahhoz ezen FELÜL még további végzettségek, papírok kellenek. Ha nem lenne neki, csúnyán megjárná. Kizárt, hogy valaki vagy akár egy több szakembert foglalkoztató központ megpróbálna megfelelő végzettségek nélkül praktizálni, sokkal többe kerülne neki a büntetés, mint a bevétel.
febr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8


kedves brazzers.com, nem csak hogy papirok de klinikai szak szihologusnak meg gyakorlat is kell korhazban.

febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 Szerintem a kérdező nem állította sehol, hogy pszichoterápiára járna. Egész pontosan a pszichológiai tanácsadás kifejezést használta, amihez elég az MA diploma.
febr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!