Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rendszeres nagymértékű...

A rendszeres nagymértékű lustaság gyakorlatilag depresszió?

Figyelt kérdés

Nagyon jellemző rám a lustaság. Ma például egész nap ágyban feküdtem. Ezer dolgom lenne, de inkább az alvásba menekültem. Egyszerűen nem tudom elkezdeni a feladataimat, mert:

- túl sok van belőle

- nagyon el vagyok késve velük, sokáig halogattam őket

- félek a sikertelenségtől

- emberekkel kell kommunikálni, én pedig önbizalomhiányos és szociális fóbiás vagyok


Tudom, hogy a mozgás segít ezért felpattantam az ágyból és tornáztam jó fél órát. Annyit elértem vele, hogy most nem akarok aludni. Pörgök, viszont nem tudok mit csinálni, mert pánikolok a határidők miatt.

Ezzel mégis mit lehet kezdeni?


febr. 20. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem.


A depresszió diagnózis felállításának van 2 feltétele.


Lennie kell indokolatlan szomorú hangulatnak és a motiváció elvesztésének. Ezeknek fenn kell állnia legalább 2 hétig és nem szabad, hogy összefüggésben legyen gyásszal vagy belgyógyászati megbetegedéssel.


Ha ez érvényesül akkor lehet mondani valakire, hogy depressziós.

febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Dehogy depresszió.
febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem lusta vagy ha nem önbizalom hiányos .
febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Van larvált depresszió is.
febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!