Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább? Mihez kezdjek...

Hogyan tovább? Mihez kezdjek most? Gyakorlatilag kifogytam a lehetőségekből.

Figyelt kérdés

tl;dr: mit csináljak, ha helyi szinten több orvoshoz már nem tudok elmenni és közben a depresszió és a szociális fóbia miatt fizikailag egyre rosszabbul érzem magam?


Hosszú változat:


Mentális betegségem van, gyerekkorom óta küszködök vele, de csak 22 évesen jöttem rá, hogy ami problémám van, az nem természetes. Ekkor jutottam el egy pszichológushoz magánrendelésen, aki egyből tovább is küldött egy pszichiáterhez. Megállapították nálam, hogy kevert szorongásos depresszióm van, szociális fóbiával.


A pszichológushoz jártam durván egy évig, csak aztán anyagi okokból félbe kellett szakítanom a kezeléseket. A pszichiáterhez viszont kisebb-nagyobb megszakításokkal jártam, de ott is problémák voltak a gyógyszerekkel, így azokat sem szedtem egy idő után. Végül a pszichiáter elköltözött a városból és nem nagyon volt hajlandó velem senki sem foglalkozni ott (ha valakit érdekel, esetleg leírhatom, hogy hogyan bántak velem a kórházban).


Végül én is hazaköltöztem abból a városból és elkezdtem dolgozni egy másik városban, ahol először bepróbálkoztam egy pszichiáternél magánrendelésen, aki felírt nekem egy olyan gyógyszert tízezer forintért, amibe majdnem belehaltam (magas vérnyomásom van, ezt mondtam is neki, erre felírt egy olyan gyógyszert, ami még jobban felnyomta; a bevételt követően egész nap 180-200 körüli vérnyomásom volt és utána egy hétig szenvedtem az utóhatásoktól). Amikor leírtam neki, hogy nem akarok tovább ilyen gyógyszert szedni, még neki állt feljebb úgy és azt mondta, hogy nem a gyógyszer miatt voltam rosszul...


Végül hosszas keresés után találtam egy pszichológust, aki nagy nehezen tudott fogadni. Országos tekintély, rengeteget dolgozik, saját állítása szerint nem is a pénzért rendel privátban, hanem a presztízsért... Aztán ő is jött a szokásos dumával, hogy kössünk szerződést, ha valaki megígér valamit tartsa be, blablabla.


Na most nála egy rendelés úgy zajlott, hogy 5-10 percet minden alkalommal telefonált (rendelés közben), utána teát főzött magának és nem figyelt rám oda és ha véletlenül odafigyelt, akkor is csak bólogatott, és nem volt képes a következő alkalommal felidézni, hogy egyáltalán miről beszéltünk. Nem egyszer lemondta a kezelést egy-két órával a megbeszélt időpont előtt és egyszer még az is megtörtént, hogy elmentem hozzá aztán sehol senki, és csak fél óra után hívott, hogy bocs, nem ér rá... Akkor adtam neki egy utolsó esélyt.


Végül most telt be a pohár egy-két hete, amikor ő miatta olyan időpontot beszéltem meg vele, ami még az én munkaidőmben volt, de el tudtam előbb jönni. Egy szép péntek délután, odaértem és erre gyakorlatilag elküldött haza, hogy majd máskor menjek, mert csúszásban van és nem férek bele az időbe. Mivel nem vagyok hülye, láttam, hogy betett valaki mást az én időpontomra, de elköszöntem és eljöttem. Azóta sem kerestem, lassan már egy hónapja nem jártam nála és nem keres, nem érdekli, hogy mi van velem... úgyhogy ez is ennyi volt.


A hosszú bevezető után a kérdésem, mi a francot csináljak még, hogy rendbe jöjjek mentálisan? Nem vagyok egy buta ember, mérnökként dolgozom, de egyszerűen pokol minden napom. Öngyilkossági gondolataim vannak, folyamatosan szorongok, egyre több pszichoszomatikus tünetem van. Először csak a magas vérnyomás volt, aztán jött az állandó reggeli hasmenés, szívritmuszavar... és újabban már hányingerem is van, illetve refluxhoz hasonló tünetek; ez mellett pedig az utóbbi egy-két hónapban egy éjszakát nem tudtam úgy végigaludni, hogy legalább egyszer ne ébredtem volna fel... Kezdem úgy érezni, hogy a szervezetem nem fogja sokáig bírni, fáradékony vagyok, sokat szédülök...


Sokan azt mondanák, hogy menjek orvoshoz, de mégis kihez? Eddig ~10-ből 8 így vagy úgy átvágott... a maradék kettő pedig tőlem 200 km-re rendel. Más mit tenne a helyemben? Az alap, hogy munkahelyet fogok váltani, mert nagyrészt annak is köszönhetem a mostani állapotomat.



2016. máj. 4. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem érdekel, hogy bántak veled a kórházban és ez hol volt?
2016. máj. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van több negatív tapasztalatom magán pszichiáterekkel,pszichológusokkal,még én sem találtam meg az "igazit". De szerintem ezekből a pszichés nyavajákból nem mindig lehet egyedül,segítség nélkül kikerülni,és ilyenkor nincs más választásunk,mint tovább keresni,míg meg nem találjuk azt a szakembert,akivel kölcsönösen megfelelünk egymásnak,és aki segíteni tud,akiben megbízunk. Szerintem ne add fel a keresést, a negatív tapasztalataid ellenére sem.
2016. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem az előbb,hogy ha tényleg már mindenkit felkerestél,és mindig volt valami,esetleg a környékeden,más városokban is keresgélhetsz,ami még elérhető közelségben van. Van egy utolsó,nentő ötletem is,ha érdekel,privátban leírom,mert ide nem írhatom ki.
2016. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva ebben a kis(?) városban nagyon más alternatívát nem tudok. Más városba pedig elmenni aránytalan többletköltséggel járna nekem. Így is eléggé megterhelte a büdzsét az a heti 8k amit kiadtam a semmire...


Ha gondolod, leírhatod nekem azt az alternatívát privátban, kivéve ha valamilyen elvont vallásról van szó, vagy ha kötél, esetleg penge is szerepel a tervben.

2016. máj. 5. 17:15
 5/6 anonim válasza:

Ezt sajnos én sem tartom be, de:

- aludd ki magad rendesen. Feküdj le már este tízkor, de éjfél előtt mindenképp.

- mozogj valamit. Mittudomén, bicikli, úszás, futás, tájcsí, valami.

- próbálj egészségesen étkezni (ez nekem pl nagyon nehezen megy). Kevesebb junk food, több leves és főzelék.

- hasmenésre, refluxra savcsökkentő, nekem a Duspatalin is bejött

- a munkahely váltás jó ötlet, próbálj minél stresszmentesebb helyet találni. Jó, ha minél kevesebbet kell tömegközlekedned (pl ha biciklivel mész máris két legyet ütsz egycsapásra)


35f, több mint 10 éve élek IBS-sel (persze eltelt pár év mire diagnosztizáltak)

2016. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A kialvást próbálom, de nem mindig megy. Általában 10 körül le szoktam feküdni és hamar el is alszom, de újabban rendszeresen felébredek éjjel 3-4 körül. Aztán meg hétvégén is kidob az ágy reggel fél hétkor már.


A mozgás... hát, na az abszolút nincs. Kerékpárral járok dolgozni, de ennyi. El is vagyok hízva elég rendesen...


Nem étkezem túl egészségesen, de junk foodot nem szoktam enni (nem is lenne rá pénzem). Általában otthonról hozok kaját hétvégén.


Ja igen, már én is kezdem érezni a refluxot. Pár hete kezdődött, előtte nem volt jellemző... Megnézem a gyógyszert, amit ajánlottál.


A munkahelyváltás pedig folyamatban. Jelentkeztem egy hivatali állásra, ami állítólag nem túl stresszes és még jobb is lesz a fizetésem, ha felvesznek. Hétfőn megyek interjúra.


Ja és közben elkezdtem szedni vérnyomáscsökkentőt a háziorvosom javaslatára és két hét múlva hétfőn meg megyek kardiológushoz, a szívritmuszavarom miatt.

2016. jún. 1. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!