Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia vagy egyéb mentáli...

Skizofrénia vagy egyéb mentális betegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem egy kissé bonyolult.Egy elég szorongó ember vagyok aki fél a betegségektől illetve vannak kényszer betegségre utaló jeleim is.

Az utóbbi időben nagyon elkezdtem félni a skizofréniától.Hallucinációim nincsenek viszont amitől tartok azok a téveszmék.Például ha egy lánynak belájkolom a képét utána feldobja a facebook már azt gondolom rám keresett,vagy éppen tetszek neki. Megnézem a sztoriját és utána egyből priváttá teszi a profilját már azt gondolom ezt miattam teszi és most ő is éppen rám gondol.Tehát direkt csinálja.Ezek a valószínüleg téves gondolatok utalhatnak skizofréniára vagy egyéb mentális betegségre?

A következő problémám amitől félek,azok a különböző kényszer dolgaim. Nagyon félek a haláltól és az öregedéstől ezért valamiért kialakult bennem az,hogy ha bizonyos dolgokat 2x megcsinálok,bizonyos szavakat kimondom többször,az ajtót többször csukom be akkor sokáig fogok élni és a feszültség egy időre csökken,természetesen nem sokáig.

Ez esetben is lehetne skizofréniára gyanakodni?

Válaszotokat előre is köszönöm.



febr. 21. 04:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó terapeuta tud iránymutatást adni. Az itteni egyéb valaszokat ne vedd komolyan.
febr. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kényszeres vagy, a szorongás egy formája az OCD, de ezt se gyakorin szokás diagnosztizálni, hanem szakember fogja (én sem diagnosztizáltalak, csak don't fos, nem vagy skizofrén valószínűleg). Keress fel egy pszichiátert.
febr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem! Egyértelmű,kenyszeresség, a skizofréniához több kell!
febr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kényszergondolatok, nem téveszmék. Semmi skizofrénia nincs ebben, sajnos az ocd tüneteit mutatod. De a skizonál "jobb"
febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!