Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipoláris zavar kialakulhat...

A bipoláris zavar kialakulhat hirtelen valami rossz történéssel? Van olyan tipikus tünete, ami jelzi, hogy ebben szenvedünk? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg az utóbbi pár hónapban rendkívül fent-lent van a hangulatom. Egyetemista vagyok, dolgozok mellette, így valamilyen szinten természetes is lehet, viszont ami aggaszt, hogy sokszor a kis dolgokra nagyon agresszívan reagálok, ahogy nem kellene. Kezdek ettől félni, hogy bipolàris zavar érintene, a tünetei és online egy-két teszt elijesztett..


Kisebb koromban jellemzően csak depisebb voltam, nem voltak ilyen ingadozásaim. 17 éves koromban fejben sikerült helyretennem magam, azután gyökerestől megváltoztattam az életem, pozitívan.

Lett egy 3 éves kapcsolatom is, ami lassan egy éve, hogy véget ért. Rengeteg szenvedés volt, talán még most is megvisel, vagyis örök seb (megcsalás stb..)

Pár hónapja már másik párkapcsolatban vagyok már, amely rajtam és az általam okozott dolgokon kívül gondtalan. Bízom teljesen a barátomban, nem aggódom, hogy eljátszaná a bizalmam.


Többnyire úgy vettem észre, hogy ezt az aggressziómat a barátomon töltöm ki, illetve otthon.

Otthon egész nyáron hallgattam, hogy az online munka nem munka, amit csinálok. A tanulásom nem ér semmit stb.

Amikor a barátom mond valami jelentéktelen dolgot, ami tényleg egy természetes mondat, és kiakadok, akkor ugymond ugyanazt az ingerlékeny, agresszív dobozt veszem elő, mint amit elkezdtem érezni magamban először, amikor ilyen bántások értek.


A 3 éves kapcsolatom elején volt, hogy a barátom még nem volt önálló és türelmetlenkedtem, de az erős jelleme visszafogott idővel és leálltam.


Jelenleg úgy erzem, hogy ez nem fog menni. Ilyen szélsőségesen nem mentem el még..


Vérvétel alapján is látható, hogy a stresszhormonok az egekben van, ehhez kapcsolodóan a nőgyógyászom barátcserje kivonatos készítményt már javasolt is. A hangulatingadozásaimat/ agressziómat nem enyhítni.

Mit tehetnék?

Nem igazán szeretnék szakemberhez fordulni, a családban már láttam gyógyszerezgetett történteket. Nem szeretném..

ha van bármi online elvégezhető javaslat erre, megköszönném.


Kitartó vagyok, egyszer már küzdöttem le mély depressziós gondolatokat, és hiszem, hogy menne ezt megoldani.



febr. 21. 23:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Irass fel lamolepet, mást ne
márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Onnan tekinthető bipolárisnak, ha hipománia vagy mánia alakul ki és igen, kiválthatja, tartós stressz, trauma.


Ha drog, gyógyszer, akár túlzott koffein bevitel indukálja, általaban elmúlik ezek elhagyásával, illetve antipszuchotikum ideiglenes szedésével és visszarendeződik minden a korábbi állapot közelébe.

márc. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!