Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitil--érdemes elkezdeni?

Escitil--érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi lenne a jó megoldás. Gyógyszerfüggővé válni úgy, hogy semmi függőségem nem volt eddig. Elveszíteni a személyiségemet, feloldani a gyógyszerben.

Az utolsó tiszta estém van...ki tudja, meddig....lehet, örökre.


Vagy inkább nyírjam ki magam, és problem solved..


Egyiket sem tartom rosszabbnak a másiknál.


febr. 27. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Az eszcitalopram egy SSRI, nem benzó ami függőséget okoz és nem fogod elveszíteni a személyiséged sem. Nem kell elhinni a sok hülyeséget, amit hallasz.
febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz dolgozni, létezni a depressziótól/szorongástól, akkor érdemes megpróbálni. Én 10 évig szedtem, nem éreztem különösebb mellékhatását, illetve voltak, de azok elfogadható mértékűek. Mostanra jött ki az, hogyha szedem, és sportolok mellette, fájnak a csontjaim, ízületeim, de ha abbahagyom, megszűnik. A végén rájöttem, hogy a standard adag fele is elég, és ugyanazt a hatást eléri, mintha egész szemet szednék.

Többéves szedés utáni elhagyás után nem jött elő olyan mértékben a szorongásom, mint korábban, tehát valamit tanult a szervezetem, bár kétségtelen, hogy nélküle sokkal ingerlékenyebb vagyok, könnyebben kibillenek az egyensúlyból, borúlátásra hajlamosabb vagyok.

febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát én azért lettem ráállítva tegnap, mert súlyos depresszióm van és öngyilkos vágyaim vannak.


A legnagyobb baj az,beszélgetni nem tudok kivel. A pszichológus kb 5 hetente vállal el (magán és sztk-s egyaránt). Jelenleg piszok rosszul vagyok. 2 hete csütörtökön éjjel összeomlottam otthon. Írtam egy búcsúlevelet a pszichológusnak (nem küldtem el,de tud róla).

Szóval ilyenek...nem túl jó.


Az a baj,hogy érzelmi hullámaim vannak. És ha lent vagyok, akkor jön az,hogy nyírjam ki magam.

febr. 28. 15:04
 4/9 wc papa ***** válasza:
25%

SSRI-k idejet multak mar, SNRI/SNDRI-k a fejlettebbek meg RIMA-k peldaul, esetleg MAOI-A vagy B. Valakinek sok a serotoninja valakinek keves. Nem lehet a tarsadalomra huzni, hogy SSRI asz kesz. Ki kell probalni tobbet. Vannak meg opioid antidepresszansok, tetra (mianserin, mirtazapine) meg tri ciklikusak.


Felelotlen az orvosod, meg ahogy latom valamiert a legtobb orvos.. na mekkora veletlen lehet..

febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4!


De mi a baj a gyógyszeremmel? Kérlek, fejtsd ki!

febr. 28. 18:40
 6/9 wc papa ***** válasza:
Az hogy valoszinuleg nem hasznal, sokaknak elveszi a libidot, meghiznak es nem hoz nagy eredmenyt. Es neked mas kell. De egyebkent meg kifelejtettem az antiepileptikumokat az "antidepressziansokra", a lamotrigine nagyon nagyon sok embert segit es nagyon igeretes.
febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4: Ne írj már hülyeséget, légyszi. Az SSRI-k szerinted idejétmúltak, de a MAOI-kat ajánlod? Ne már. Nagyon szigorú diétát kell tartani mellette, semmilyen tiramint tartalmazó, tartósított élelmiszert nem lehet enni és rengeteg gyógyszerrel lép kölcsönhatásba. A legtöbbeknek a betegtájékoztatókról lehetnek ismerősek, mert a MAOI-kat szinte mindenhol megemlítik, mint olyan gyógyszerek, amikkel nem lehet együtt szedni. Épp a MAOI-k azok, amik elavultak! Nem tudom, hogy van-e még egyáltalán ilyen szer forgalomban Magyarországon.
febr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nagyon beszélgetni akarsz, írj rám. Nem mondom, hogy tudok segíteni, de talán motiválni tudnánk egymást. Hasonló szituban vagyok, mint te (mínusz öngyilkossági gondolatok, szerencsére azok nálam elég ritkák), időm viszont rengeteg van. (#1/#7)
febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 wc papa ***** válasza:

7


ja, igen egyik sincs itt engedelyezve erdekes modon, meg a lurasidone sem ami kb. olyan mint a kb. quetiapine csak sokkal kevesebb mellekhatas, nincs elhizas, extrapiramidalis hatasok is minimalizalodnak. Kb. egy altato.


A MAOI-rol annyit, hogy valoban kell dieta, es? Mi itt a gond? Sok embernek bevalt, es nem kell akkora dieta mint allitod. Se minosegben se mennyisegben. De ott van akkor a RIMA, moclobemide tessek. Azt meg betiltottak sok orszagban itthon meg nem. Ez kb. amit felhoztal olyan, mint a lamotrigine-nel a SJS elofordulasa, ami 0.01% korul van.

febr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!