Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne elkezdeni...

Érdemes lenne elkezdeni szorongásoldót szedni?

Figyelt kérdés

Évek óta szorongással küzdök, hol erősebben, hol kevésbé, de mindig visszatér. Elsősorban a betegségektől félek nagyon, mostanában már mindenféle tünetet is érzek magomon. Eddig voltak tünetmentes napjaim, de mostanában folyamatosan ezen kattogok. Jártam pszichológushoz is, többször, de nem sokat segített. Próbáltam meditációt, mindfulnesst, de a probléma ugyanúgy előjön mindig. Gondolkozom rajta, hogy elmegyek pszichiáterhez, aki valószínű szorongásoldót írna fel, csak nagyon félek a mellékhatásaitól. Így is itt van nekem a szorongás, van egy krónikus betegségem, nőgyógyászati bajaim, nem akarom fokozni a kockázatot. Másrészt azt sem akarom, hogy az egész életemet elrontsa a szorongás.

Nektek segített a szorongásoldó? Érdemes a kockázatok ellenére elkezdeni?



2023. okt. 17. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Majd az ORVOS eldönti! Nem te, és nem a Gyakori válaszolói!
2023. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%
Próbálj meg eltávolodni attól az élethelyzettől, ami szorongást okoz. Talán nehéznek tűnik, de valójában nincs mit veszítened.
2023. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget segíthet, ugyanakkor árthat is. Én is "kisebb" (tehát funkcionalni tudtam mellette) szorongasokra kezdtem el szedni, sokaig nagyon-nagyon jo volt,imadtam, onmagam legjobb verzioja lettem. Pszichesen szerintem az elso szemtol rafuggtem, hisz ki ne akarna igy erezni magat. Aztan a vegen sokkal durvább szorongasom lett,a lakást nem tudtam elhagyni es mindig tobb gyógyszer kellett. Miután nagy nehezen elhagytam, akkor jottem ra, hogy a legnagyobb szorongast maga a gyógyszer okozta, teljesen megboritotta az agyamat. Az elmem mostmar bekes, viszont maradt vissza fizikai problemam is, illetve mar az agyam sem lesz soha olyan, mint elotte. Mai napig hianyzik az egesz,minden olyan egyszerűnek tűnt, de ha ezt akkor tudom, soha egy szemet se.

Ez az en peldam, ha Te megbizol az orvosodban es nem olyan balf.sz, mint az enyem, akkor rövidtávon(!) vagj bele nyugodtan, tenyleg használ. Viszont ne hagyd, hogy rajta felejtsen es magadnak se, hogy kvazi megszeresd azt az erzest es elhitesse veled, hogy csak ezzel tudsz létezni.

(benzodiazepinekre ertendo)

2023. okt. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!