Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ebből kiút ? Úgy érzem...

Van ebből kiút ? Úgy érzem vége az életemnek.

Figyelt kérdés
Bipoláris zavarba szenvedek évek óta. Egyre rosszabb pedig gyógyszereket is szedek. Szinte állandóan depresszios vagyok. Ez így nem élet. Feladtam. Nincsenek barátaim és barátnőm se. Képtelen is vagyok kapcsolatokat kialakítani vagy fenttartani,mert nem érzem jól magam emberek közt. Szorongok. Viszont egyedül se jó.Magányos vagyok. Már erőm sincs semmihez csak vagyok de nem élek. Öngyilkosságon sokat gondolkozok.Terápiába se bízok. Nem is akarok elmenni. Meg pénzem sincs rá. Emlékszem ,hogy évekkel ezelőtt boldog ember voltam és volt mindig párkapcsolatom is,de az utóbbi pár évbe nagyon elhatalmasodott rajtam a bipoláris zavar. Semmi kedvem nincs semmihez. Eddig tartott az életem. Ezzel már nem akarok együtt élni. Megértem aki öngyilkos lett.
febr. 28. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Nincsenek barátaim és barátnőm se"

Itt a kulcs. A szamitogep elott rohadsz egesz nap, ott toltod az eleted es csodalkozol, hogy nem kopognak rad a csajok?

Allj fel es menj ki a napra, a kulvilagra. Csodalkozni fogsz, mennyi erdekes dolog van odakint.

febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha bipoláris lennél,tisztába lennél azzal ,hogy ez nem ilyen egyszerű mint ahogy leírod. Pl mikor nem tudsz felkelni az ágyból a depressziótol.
febr. 28. 15:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem a nem bízom a terápiában mondatod lepett meg: miért nem bízol? Próbáltad már?


Én voltam olyan terápián, amelyet nem élveztem, hanem kb. szenvedtem tőle, mert nekem más módszer lett volna megfelelő, mégis végigjártam egy évet, azt remélve, hogy jobb lesz, de nem lett, szerintem nem is segített semmit, mivel nem adtam meg a teljes és feltétlen bizalmat a terápiába, így szerintem nem is nagyon segítethetett, de persze nem tudhatom, nincs kontroll csoportom magamból ellenőrzésként, hogy nélküle hogy éreztem volna magam, viszont utána pár évvel később, és amúgy külföldön, de ez tán nem is releváns viszont vagy négy évig voltam olyan terápián, amely az első pillanatától fogva nekem való volt, élveztem, még ha szenvedtem is attól, hogy nehéz volt maga a terápia is, meg amúgy is az életem, súlyos depresszió már tizenéves öngyilkossági kísérlettel még külföldre is költözve új traumákkal, ami mindezt azért írok le ide neked, mert eme utolsó terápiámon elköteleződtem az élet mellett, jobban megértettem magam és a múltam, és azóta határozottan jobb életem van: lett munkám, párkapcsolatom, rendszeresen sportolok, és nagy általánosságban jó kedélyű vagyok. A depresszió nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele teljes és boldog életet úgy, hogy mi uralkodunk a depresszión, és nem a depresszió rajtunk.


Mindezt azért írtam le most ide, mert nekem is van nem nekem való terápia rossz élményem, de van nagyon is nekem való terápia élményem is, ami miatt maximálisan hiszek a terápiás módszer sikerességében, azzal együtt, hogy kétségtelenül nehéz megtalálni a szükségleteinknek megfelelő terápiát, de attól még nem szabad feladni!


Ezen kívül terápia nélkül is tehetünk egy csomó mindent ingyen is ahhoz, hogy legyen erő megtalálni a megfelelő terápiát, mert az elkerülhetetlen, mint pl. tényleg csökkenteni a képernyő előtt töltött időt, és növelni helyette a friss levegőn, mozgás közben vett mély levegőt, az egészséges táplálkozásra fókuszálni, hiszen rengeteg hétköznapi étel is deprimál, kezdve az összes függőséget okozó szerrel, legyen az akár cigaretta, akár alkohol, netán más drogok, de még a hétköznapi élelmiszerek közül is a cukor, a tejtermékek, a kávé, a tea fogyasztása depressziót okoz saját tapasztalataim szerint (amikor kihagytam az étrendemből, jobban éreztem magam, amikor újra kezdtem fogyasztani, újra több negatív érzelmem és gondolatom volt), és alapvető emberi szükséglet a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, amely szintén a depresszió melegágya, az alváshiány, de persze tudom, hogy van az a mértékű depresszió is, amely nem hagy aludni: azt tudatosan és önfegyelemmel kell megszervezni, hogy megfelelő körülmények legyenek a kellő mennyiségű és minőségű alvásra. Az alvás előtti képernyő használat pl. szintén félrevezeti az emberi szervezet természetes alvás szükséglet észlelését. Az is fontos, hogy elég folyadék legyen a szervezetben, napi két liter tiszta víz vagy nem fekete tea, zöldség vagy gyümölcs leve, növényi tej, mert a folyadék hiánya is depressziót okoz.

Mindezek mellett pedig szeretettel ajánlom a tudatos meditáció (mindfulness meditáció) módszernek megismerését és rendszeres napi használatát, ahogy a relaxációs módszerét is, amelyek szintén segítenek mind a tudatosságban, mind az alvásban.

márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!