Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább? Hogyan nyerhete...

Hogyan tovább? Hogyan nyerhetem vissza a motivációmat?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és haszontalannak érzem magam. A suli nem megy túl jól, NAGYON lassú felfogású ember vagyok,illetve nagyon lassan tanulok. Nem csak a sulis tantárgyakat, de nagyjából bármit (Pl. Sportok) rengeteg időbe telik megtanulnom. Igazából gyűlölöm magam. Gyűlölöm hogy szinte mindenben átlag alatti vagyok és hogy mennyire le vagyok maradva a többi emberhez képest. Utálom hogy én ÉN vagyok. Már nem élvezek semmit. Persze lehet mondani hogy : ha így állsz hozzá, nem is fog sikerülni!

Csak hogy én az elmúlt 18 évben úgy keltem fel hogy : Igen, ez lessz az én napom!, de hát mégis itt tartok.

Hogyan nyerhetném vissza a motivációmat, illetve ha hozzám hasonló vagy, miben találtad meg a boldogságot?



márc. 2. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Pszichológus segít.
márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
52%
Teljesen ertem mit erzel.En is voltam igy 2 eve.Nyilvan a sulit eroltetni kell mert az fontos.A sportokhoz.Minden egyes sportot kiprobaltam es talaltam egy-kettot ami hozzam foghato.(tenyleg szornyu bena vagyok overall az osszes sportba de sikerult).A masik meg. SZarj bele mi hogy megy masoknak.Csak te szamitassz ne hasonlitsd magad masokhoz.Ismerd fel a jo tulajdonsagaid,ebben pszihologus is tud segiteni.(nekem bevalt)
márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok önismereti munkával, pszichoterápia, ilyenek. Ha olyan szerencsés lettem volna, hogy 18 éves koromban elkezdhetem, rövidebb időt vett volna igénybe. Minél később kezdi az ember, annál nehezebb, de előbb-utóbb úgyis mindenki ugyanoda lyukad ki, hogy nincs más mód/út, csak az önismereti meló erre.
márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó válaszokat kaptál! Ne hasonlítsd magad másokhoz. Egészen biztos vannak olyanok, akinek még annyira se megy, mint neked - legfeljebb őket nem látod. Nem vagy versenyben magaddal. A saját fejlődésedre koncentrálj. Mindig csak a következő lépésre, következő napra. Ne a kudarcokkal törődj, hanem az eredményekkel. Értékeld a kis dolgokat is!

Nem az a fontos, hogy mekkora eredményt érsz el, hanem hogy dolgozz rajta, hogy legyen eredmény, tegyél érte, hogy haladj.

márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!