Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki írhat fel valamit a szorong...

Anita346 kérdése:

Ki írhat fel valamit a szorongásra a pszichiáteren kívül?

Figyelt kérdés

Azzal szeretném kezdeni hogy NEM ki akarom ütni magam vele vagy beállni tőle!!

Az utóbbi időben újra előjött a szorongásom . Nagyon durván, nem tudok sokszor kimenni a lakásból. Kb 10 napból 7 ilyen. Emiatt az egyetemi tanulmányaim is rosszul mennek, nem tudok bemenni a gyakorlatokra stb.

Régen jártam pszichiáterhez de vele ne működött így nem jártam tovább hozzá. Mivel nem ott lakom életvitelszerűen ahova körzetileg tartozom így TB alapon kb 2 3 hónap múlva jutok el pszichiáterhez. Hova tudok elmenni ahol fel tudnak írni valamit a szorongásra? Régen a rivotrilt szedtem és az hatott, tudtam tenni a dolgom, iskolába járni stb. De mivel a regi pszichiáteremmel egyszerűen nem értettük egymást így az abbamaradt.

A régi háziorvosomhoz ahova körzetileg tartozom nem tudok elmenni, mert onnan anyukám megtudná és nem akarom hogy tudja hogy megint rosszul vagyok mert csak féltene.

Nem szeretném sem túladagolni sem kiütni magam vele egyáltalán. Csak azt szeretném ha nyugodtan el tudnék járni az egyetemre és tanulni. És néha aludni sem ártana, sokszor vagyok fent napokig nert képtelen vagyok aludni. Próbáltam már valerianat stb stb nem hat egyáltalán.



márc. 4. 04:35
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Alapból az SSRI típusú gyógyszerek (pl. fluoxetin, paroxetin, szertralin, stb.) jobbak a szorongásra, mint a rivotril (klonazepám) és a többi benzodiazepin típusú szer, mert ez utóbbiak könnyen függőséget okoznak, és a kognitív teljesítményt is rontják.


Alapvetően pszichiáter írhatja fel ezeket szakorvosi vizsgálat után, és utána a szakorvosi vizsgálat eredméynének az ismeretében a körzeti orvos.


Magyarországon szabad orvosválasztás van, ha felnőtt vagy, akárkihez elmehetsz. Körzeti orvost is szabadon választhatsz, nem muszáj ugyanahhoz menned, akihez anyukád. Ehhez csak annyi kell, hogy átviszed az új orvoshoz a TAJ kártyádat.

márc. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Nekem mostanában neurológus szokta felírni.
márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 wc papa ***** válasza:
39%
haziorvos ha akarja pl Xanax
márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 wc papa ***** válasza:
valthatsz haziorvost amugy egy evben 2x viszont a haziorvos(ok) elutasithatnak indoklas nelkul is. szoval lutri
márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!