Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanaxot vagy Rivotrilt szedsz...

Xanaxot vagy Rivotrilt szedsz szorongásra?

Figyelt kérdés

2023. szept. 22. 11:27
A kérdező szavazást indított:
Xanax
Rivotril
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyiket se...
2023. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 gabor49 ***** válasza:
48%
azt szedd amit az orvos felir mást ne
2023. szept. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem felirt mindkettot
2023. szept. 23. 11:08
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Xanax, de csak nagyritkán szedem
2023. szept. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én 2mg-os rivotrilból szedek reggel munkába indulás előtt 2db-ot,majd 6 óra múlva még 1-et.
2023. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%

OK tényleg csak kíváncsi vagyok, hogy ti tisztában vagytok ezeknek a gyógyszereknek a negatív hatásaival? Gondolom hogy nem, mert akkor valószínűleg meg se fordulna a fejetekben beszedni.

Igen én is szedtem ilyet régen, nagyon rövid ideig. Nem ez a megoldás...

2023. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam szociális fóbiát álapítot meg a pszichológus. Gyerek korom óta pánikszerűen írtózok az emberektől.A kezdetleges tünetek mára 15 év elteltével nagyon súlyosra fordultak. Elviselhetetlen vizelési ingerem van már a gondolattól is hogy be kell mennem dolgozni vagy csak a boltba. Nekem eddig csak a rivotril segített kb 70%-ban.Észrevettem a mellékhatásait is,pl potenciazavart,de dolgozni kell hogy meg tudjak élni valamiből ehhez pedig rivotril kell.Őszintén szólva nem érdekel hogy milyen káros az egészségre,mert én sem vagyok egészséges ember.
2023. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-es valasza elarulja amit a 6-os pont nem.


A 6-os az atlag ember aki aligha hisz, csak hallasbol a mentalis betegsegekben, utana se nez gondolom, es letojja magasrol mert "minek ez nekem". Aztan most mindjart jon, hogy o is volt klinikai depresszios es valami novenyi dologgal kijott belole.


Na lapozzunk a blikk oldalrol.


A 7-es teljesen jol irja. Ez az a kategoria, ahol az idoseknek is van keringesi gondjuk, szednek ra gyogyszert mert egy ideig lehet birjak, de belehunynak. A 7-es is ha nem szedi, nem tud dolgozni, nincs tb, nem kap gyogyszert tamogatva 200 Ft-ert hanem tobb tizezerert mert nem csak rivotrilt szed szerintem, es mint a domino minden esik sorjaban ossze. De valamiert ez egy stigma, ahogy a 6-os demonstralta.

2023. szept. 24. 20:53
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

Tanulj meg olvasni először, mondtam hogy szedtem 'ilyet', tehát Rivotril-t is és többféle antidepresszánst.


Nem stigma, hanem a tünetkezelés helyett a probléma gyökerét kellene megoldani.


7-es helyzete durva, és sajnálatos, meg tudom érteni, de ott is az lenne ideális ha pl. kapna szociális segélyt, és közben a gyógyulásával foglalkozna - tudom ez nem reális, azért mondtam hogy ideális. Nyilván nem véletlenül ilyen súlyosan szocfób.

2023. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mar csak annyi, nem kell stigmatizalni ahogy teszik utana tagadni hogy mekkora az empatiajuk iranta, generalizalni.


Rivotrilt sem irtal, clonazepam nomenklatura a pszichiatriaban antiepilecticum nem anxioliticum antidepressivum, kemiai strukturaja benzodiazepin. Alprazolam anxioliticum - antidepressivum substantia is nyugatabbra.


Szot sem ejtettel antidepressivumrol, most meg azt irod tobbfelet is. Gyakran pathogenesis megallapitas keptelenseg esetu a paciens, feltetelezem pszichologus szolgaltatasra gondolsz.


Genetikai polymorfizmus agyi heterostruktura, cerebralis elvaltozasok erinti a D1-5 receptorait, monoamine/catecholaminum utonalak abnormalitasa, 5-HT mennyiseg keves, rostral prosencephalon dorsalis raphe sejtmagvak 5-HT utvonalak, hatasok szinten biologiai gen.polimorfizmus rendellenes. rostralis sejtmagvaknak a kozepagyban nyulvanyaik vannak a prosencephalon strukturak fele, igy hatnak az erzelemre, memoria, cirkadiam ritmus, emocionalis funkciok, etc.. sok fele.


Valaki depresszios, minel hamarabb annal sulyosabb a lefolyasa az idosodessel, csokken a dorsal raphe sejtmag volumen ezert jott az SSRI -> 5-HT tobb legyen. De multifaktor. miatt. RIMA, MAOI, SNRI, SNDRI, tri/tetraciklikus antidepresszansok meg opioidok, esketamine, stimulansok, ECT, TMS, neuroleptikumok hasznalata is, polifarmakologiai rengeteg fajta panciensfuggo kezelesek. Ez genetikai polymorfizmus miatt van, amit irsz, hogy keressuk meg az okat, ez az oka. Genetikai expressio polymorfizmussal es oroklessel reszben.


Vannak paciensek akiknel emocionalis kornyezet bantalmazo volt mentalisan/fizikalisan vagy kontraproduktiv volt a fejlodesben gyerekkorban (toxikologia). Tobb az olyan, ahol a pathogenesist nem tudjuk felallitani csak a jelenlegi statuszt felvenni, normalis tobb generaciorol ismert csaladban kialakulhat hebefren skizofren, vagy bipolaris I, vagy szemelyisegzavaros skizotip/skizoid, borderline, unipolar depresszios, dysthimia

2023. szept. 25. 01:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!