Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ezek ellen?

Mit tegyek ezek ellen?

Figyelt kérdés
Mindig is egy érzékeny lélek voltam, és most is az vagyok. Egyszerűen minden kis apróságon is el tudnám sírni magam, és el is sírom. Sokszor úgy érzem, hogy sokkal többet nyújtok másoknak, és ez sajnos így is van. Érzem fáradok el mentálisan és nem tudom mit tegyek. Nyilván vannak megoldások rá, de én nem tudom mit tegyek. Szeretnék változtatni azon, amilyen vagyok, és nem szeretnék ennyire érzékeny lenni. Mit tehetnék?

márc. 5. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, kérdező? Korbeli sajátosság is lehet bizonyos korban.


Történt valami traumatikus, amikor elkezdtél ilyenné válni?


Alszol te eleget (napi (éjjeli...) 7-8 összefüggő órát) elég mélyen? Mert ennek hiánya is lehet egyszerű ok a túl érzékenységre.


Pszichológusnál jártál már valaha? A legbiztosabb választ tőle kaphatod meg!


De addig is jó, hogy felismertél egy problémát magadban és változni szeretnél, mert ez a változás első lépése. Utána jön az elhatározás, hogy képes is vagy rá, amely során hiszel is a saját képességeidben, hogy képes vagy a változásra, aztán meg a tanulási folyamat, ami a leghosszabb szakasz, amikor figyelsz magadra, hogy úgy viselkedj, ahogy jobban szereted magad! Ezt szeretettel és türelemmel lehet csak elérni, mégis lehetséges, de kell hozzá öntudat, önuralom, önreflexió, de lehetséges!


A legjobban tényleg pszichológus segíthet!

márc. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. Eleget alszom bőven 7-8 órát de úgy is rettenetesen fáradt vagyok. Van, hogy annyira, hogy a mindennapi dolgokat is képes vagyok félretenni. Pl a tanulás, van, hogy a hajmosást is teljesen elhúzom mert érzem nincs energiám hozzá..sajnos nem tudom, hogy történt-e valami traumatikus dolog, mivel ezeket nem tudom könnyen észrevenni (nem tudom miért). Jártam többször pszichológusnál és sosem tudta megállapítani mi a probléma..
márc. 7. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Vashiány? Tök klasszikus. Egy vérvizsgálatból kiderül, de addig is fogyassz vassal teli termékeket, nézz utána, hogy miben van sok! Ja, és igyál sok folyadékot, azaz vizet és nem fekete teát! Mert a folyadékhiánytól is lehetsz energiátlan! Hát még a kettőtől együtt!
márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!