Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírok társaságba lenni....

Nem bírok társaságba lenni. Szorongok. Mi lehet ez ?

Figyelt kérdés
Jobban szeretek egyedül lenni mint emberek közt. Elég sokat bántottak a multban és önbizalmam sincs. Szorongok emberek közt és zavarba vagyok. Nagyon érzékeny ember vagyok és empatikus. Minden kis aproságbol nagy dolgot csinálok. Túlreagálok mindent. Félek emberek közé menni nehogy megbántsanak vagy beszóljanak. Félek a megítéléstől. Probálok mindenkivel kedves lenni. Talán túl kedves. Megfelelési kényszerem is van. Sok munkahelyem volt de csak olyan helyen bírtam sokáig ahol egyedül kellett lennem. Sajna ilyet nem találok. Már nagyon régota ebbe vagyok. Izzadok és beszélni se tudok társaságba. Félek hogy beégek és kiröhögnek,elítélnek. Apám kiskoromba sokszor lebaszott minden kis dologért és lenéztek sokan. Kihasználtak. Én senkinek nem szólok soha semmi rosszat. Hozzáteszem nagydarab férfi vagyok. Milyen betegség ez ? Tuti,hogy valami baj van az agyamba.
márc. 6. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően szociális fóbia, amit talán gyerekkorod óta hordozol magadban.
márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már 18 éves korom körül kezdődött és azóta csak erősödik.
márc. 6. 16:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Talán örököltem vagy nem tudom.
márc. 6. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
A kor előre haladtával mérséklődik. Amiket leírsz tünetként, azt néha én is átéltem, de lassan rájöttem arra, hogy szinte minden emberben van ilyen szociális fóbia. Sokszor azért nem kedvesek, azért tűnnek visszautasítónak, mert maguk is ilyenek. Kis társaságban kell lenni, ahol számodra szimpatikus emberek vannak, akikkel időnként mélyebben is el lehet beszélgetni. Attól nem kell tartani, hogy kiröhögnek, ha kellően felkészült vagy és a véleményedet több oldalról is alá tudod támasztani, akkor méltányolni fognak. Egyébként a kiröhögést sem kell a szívedre venni, mert az sokszor értelmezhető szeretet teljes gesztusnak, amikor a szerethető kis (vagy nagy) hülyét mintegy "vállon veregetik", azaz valójában magukban elismerik, hogy időnként nekik is vannak ilyen élményeik. amit mondasz, az számukra sem ismeretlen (legfeljebb nem gondoltad volna róluk).
márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad magadnak a kérdésedet.

Szakember valószínűleg segíthet ezen.Csak gyógyszert ne szedj.Hasonló cipőben jártam én is,szintén nagydarab férfi,csak most már sokkal jobban le tudok sz.rni mindenkit,és egész jól elvagyok így.Kezdd el szeretni és tisztelni magad,mert mástól ezt elvárni "kutya vacsorája"

márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!