Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az depresszió vagy inkább...

Az depresszió vagy inkább szociális fóbia, ha már alig érdekel valami az életben és szorongok társaságban lenni?

Figyelt kérdés

28 évesen 6 év egyetemi szenvedés után dolgozom már 2 éve olyan szakmában amihez szerintem a kellő képességem sincs meg de nem is szeretem. Sajnos sosem mertem semmiben se váltani.


Már a hétvégéim is egyhangúan és semmivel telnek el. Régebben szerettem a videojátékokat, érdeklődtem amatőr szinten a kocsit iránt, de manapság az a legjobb nekem ha pihenhetek és elb***hatom az időm a semmivel.


Viszont barátokra sem vágyom és egyenesen szorongok, ha egy-egy céges összejövetel van vagy maga a gondolata, hogy én akárkikkel elmenjek utazni/programokra menni közösen ebédelni.

Pl. ezen videóban szereplő jelenettől is összeszorul a gyomrom, ha rágondolok, hogy én társasággal elmennék valahova és bratyizni meg dumálni kellene miközben senki nem érdekel engem.

[link]


Szeretem a magányt, utálom a nyüzsgést és az embereket. Pszichológushoz is járok, de semmi változás és már a felmondáson is gondolkozom, hogy munkanélküliként legalább nem kell emberek között lennem.


Hogy tudnék így leélni egy életet? Légy szíves adjatok tanácsot, hogy találhatnám meg a pszichémnek megfelelő nyugalmas közeget, amivel pénzt is kereshetek?



2022. júl. 17. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem detto ez van és nekem mind2 volt egyszerre már csak szociális fóbiám van,úgy 10-12 éve szenvedek...több fajta antidepit is kipróbáltam pontosabbn úgy 4-5-öt egyiksem hozta el a csodát,tompított rajta kicsit de ennyi.

Most kezdek rá eszmélni arra a tényre hogy itt az életmódváltás a fő opció ennek a leküzdésében,persze félek lépni,félek kilépni a komfort zónámból de össze kell szednem magam és meg kell lépnem ezt a változtatást, nagyon sok sport levezeti a stresszt és a szorongást,és szép lassan a normális szociális élet kiépítése a cél.Szerintem a felmondásod jól fontold meg,föleg ha társaságban dolgozol,mert ha az se lesz akkor csak gondolod hogy jobb lesz,sokkal jobban be fogsz fordulni és remete életet fogsz élni ahogy én,és ez szinte egy idő után elviselhetetlen.

Én már jóval 30 fölött vagyok, a huszas éveim A "legszebb éveim" már elmentek,és olyanok voltak hogy jobb ha nem emlékszem rájuk,te még 28 vagy a 20-as évek végét még megszépítheted,rajtad áll,ne fordulj be és keresd a saját megoldásod! :)

2022. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Leginkább depresszió és önbizalomhiány keveredése.
2022. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!