Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális betegség igaz?

Ez valami mentális betegség igaz?

Figyelt kérdés

Elég fura most ez itt kíírni magamból azt se tudom, hogy fogalmazzam meg, de lesz egy rossz és egy nagyon rossz dolog ...20 éves lány vagyok és engem kicsikoromba mindig úgy alltattak el, hogy ringattak, csak 16 éves koromban jött elő ez, hogy csak úgy tudok elaludni ha előtte ringatózom, azt tudni kell, hogy nekem 16 évesen elég szar volt, mert akkor volt az mikor anyukámmal nagyon rosszba lettünk és teljes mértékben leszarta mi van velem és akkor arra is gondoltam, hogy öngyilkos leszek, azért mára már ez nem így van és örülök, hogy nem tettem. De azóta nem birok elaludni anélkül, hogy ringatnám magam előtte, mert már akkor is csak úgy tudtam aludni.


Ez volt a kevésbé rossz.


A kövi dolog pedig, ami még csak 1 éve van, ez csak egy késztetés egy gondolat amit nagyon jó lenne ha megtehetnék. Az pedig a cumisüvegből való ivás.... ez is így este jön rám, hogy nyugtató hatással lenne rám. Persze eltudok aludni enelkül is mert, hogy sose jutottam még el addig, hogy vegyek egyet és meg is tegyem. Egyszer volt, hogy mikor beteg voltam ebbem az elmúlt 1 évben annyira, hogy örültem, hogy wc-re le tudok menni akkor a párom vett nekem kubut és azt iszogattam az ágyban és be is aludtam vele. Es azóta így néha kb 2 hetente 1x van egy ilyen gondolat egy késztetés, hogy a cumisüveg még jobb lenne és ugy aludnék el...

Tudom elég beteg... és szégyenlem is magam miatta.

A párommal 3 éve vagyok együtt, a ringatózós dolgomról egyértelműen tud mivel már együtt elünk a másikról nem...


Szerintetek ez olyan dolog amit kezeltetni kéne? De alapból baromi kínos róla beszelni, még ide kiírni is ég a pofám.

Meg kinek beszélnék róla? Valami pszichológusnak ahol ha túl őszinte az ember akkor diliházba tetet?



márc. 7. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Fogalmam sincs, hogy tudod saját magad ringatni, de ezt nem látom nagy problémának. A cumisüveg már igen furcsa ötlet. Én attól tartok, hogy esetleg jön újabb dili. Mert először csak a ringatás volt, majd jött a cumisüveg, ki tudja, mi lesz a következő. Lesz-e? Jó lenne tényleg beszélni erről egy jó szakemberrel. Attól még nem kerülsz diliházba.
márc. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz diliházba a pszichológus, főleg nem ilyen miatt. Menj el hozzá nyugodtan, mert azért foglalkozni kéne ezzel.
márc. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyfajta trauma feldolgozási mód, megnyugvást találsz abban, hogy ,,újra éled" a gyerekkorod. Nagyon gyakori azoknál az embereknél akik gyerekkori traumát szenvedtek el/szinte nem is volt gyerekkoruk a körülmények miatt. Nagyon sok ezzel foglalkozó közösség van. Ha szeretnél csatlakozz egyhez neten keresztül, én is hasonlóan vagyok és nekem sokat segített hogy beszéltem hasonló emberekkel. Talán még többet is mint a pszichológus. Ő kifejezetten azt mondta egyébként, hogy mindenkinek kell egy gyerekkor valamikor, és semmi baj nincs azzal, hogy nekem most van, ameddig tudok a reális korom szerint is funkcionálni közben. A "betegség,, (ami nem is betegség, csak egy trauma feldolgozási mód) neve little's space vagy age regressing amúgy ha szeretnéd jobban beleártani magad (bocsi nem tudom hogy lenne magyarul). Nem értem mért találják az emberek annyira ördögtől valónak, neked segít megnyugodni, őket pedig nem befolyásolja semmiben. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯ A barátod meg ha igazán szeret téged támogat benne és elfogad, de ha nem érzed komfortosan magad eléggé hogy körülötte csináld csináld akkor amikor nincs a közelben. Biztos van olyan mondjuk hogy lemegy a boltba, vagy dolgozni van stb.
márc. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2


klityklotyologus hozzad sem nyulhat ulesen, nem hogy kinyom az osztalyra. Abbol is elobb pszichiater kell, akinek az a dolga, hogy minel hamarabb elmenj onnan.

márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es, engem pont hogy a pszichológusom küldött osztályra, bár komolyabb problémával :'DD 3-as vagyok
márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kuldeni nem kuldhet, ajanlhatja.
márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok megint csak, nekem mivel nagy gáz volt kérdezés nélkül mentő jött értem, szóval de, küldhet, amennyiben veszélyt jelentesz magadra vagy másokra.
márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
o nem kuld, max mentot hiv. vagy zsarut ha olyan van. o nem kuld.
márc. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!