Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha elfáradtam...

Mit csináljak ha elfáradtam az élettől?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy már közelít az a nap, amikor tényleg egyszerűen lefogok állni és nem bírom folytatni ezt az életnek nevezett folyamatos harcot.

23 éves vagyok, sajnos nem sajnos egyszerre kell csinálnom mindent az életben, mert nem szeretném azt az utat bejárni, mint a szüleim (szegénység, tanulatlanság).

Nappali tagozatos egyetemre járok, mellette heti 40 órát kell dolgoznom, egyetlen kikapcsolódásom az, hogy futni járok napi rendszerességgel minden este, de sokszor már ahhoz sincsen kedvem, csak megszokásból csinálom.

Még nem is lenne problémám a sok munkával és tanulással, de ami tényleg egy nagy kő a hátamon az az egészségem, eléggé durva ételérzékenységekkel kell élnem a napjaimat, nem fogyaszthatok se tejet, se glutén, se tojást, se burgonyát, se kukoricát. Akik bármilyen szinten hasonló cipőben járnak, azok tudják, hogy gyakorlatilag ez kilövi az ételek 99%-át és a vásárolható ételek 100%-át.

Emiatt mindennap sokkal drágábban kell vásárolnom ételeket, amiket csinálhatok meg magamnak mindig, reggelire, ebédre, vacsorára is készíteni kell valamit, mert egyszerűen nincsen olyan étel amit ehetnék és nem kéne fáradtságosan elkészíteni, nincs olyan, hogy betegen napi 8 óra munka után egyetem előtt még gyorsan bemegyek egy pékségbe és veszek egy pogácsát vagy bármit, nincs egy perc nyugtom se emiatt. Ráadásul amiket el is készítek mind egyszínű és kifejezetten ízetlen ételek.


Ezek mellett még ami talán kicsit rosszul ért, az a volt barátnőm, aki nemrégiben megcsalt, barátaimon is érzem, hogy távolodnak tőlem, senki számára nem vagyok prioritásban, viszont ezeket teljesen megértem, valószínűleg érződik rajtam az, hogy fáradok és már nem teljesen vagyok boldog a bőrömben, ami taszító lehet az emberek számára.


Tenni szeretnék valamit ez ellen, úgy érzem, hogy én igenis életre való vagyok, küzdök amíg csak lehet, csak nem látom, hogy miért küzdök már ezen a ponton, mikor leszek újra boldog?


Ui.: Bevallom így, hogy leírtam ezeket még én magam se tudom, hogy miféle választ várok erre.. xd, talán csak ki akartam írni magamból, esetleg megértetni másokkal a problémáimat. Köszönöm neked ha végig olvastad.



márc. 9. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha befejezed az egyetemet, akkor könnyebb lesz, mert legalább nem kell egyszerre tanulnod és dolgoznod, meg gondolom, jobban is fogsz keresni.

Akkor már azt is megengedheted esetleg magadnak, hogy készen veszel egyes mentes kajákat. És több időd lesz a barátaidra is.

Ha találsz egy párt, akkor ő is segíthet a házimunkában, főleg, ha ő is ételintoleranciákkal küzd.


Úgyhogy tarts ki, jobb lesz, nem rosszabb.

márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Nyilvánvalóan csökkenteni kell a terhelést. Mit dolgozol, mikor dolgozol? Hogy tudsz mellette nappalira járni?
márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Örülj neki hogy nem vagy elhízva tudsz mozogni.
márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Kamu. Krumplierzekenyseg nem letezik, csak kitalaltad.
márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ott a pont a 4-esnél. Meg kukoricaérzékenység sincs, mert az gluténmentes.
márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4 es és 5 ös, miért hazudnék erről? Írjátok be az internetre hogy burgonya ételintolerancia. Van orvosi véralapù kiállításom is róla, pont mint a kukoricáról. Habár ezek nem olyanok mint a gliadin érzékenység (a glutén), de létező dolgok. 5 ös, miaz hogy "kukoricaerzekenyseg sincs, mert az gluténmentes"? akkor tej és tojás érzékenység hogyan vannak?

1 es, nagyon szépen köszönöm a válaszodat, sokat jelent.

2 es, irodai munkát végzek, amit home officeban is végezhetek szerencsére, reggel és este dolgozom, napközben meg egyetemen vagyok.


Tényleg nem várok semmiféle megváltó választ, csak ki akartam "panaszkodni" magamból a leírtakat. Tudom,hogy lehetne sokkal rosszabb sorsom is, sok téren szerencsés vagyok (vannak szüleim, otthonom, munkám), de nekem jelenleg ez is megterhelő.


Amennyiben csak támadni szeretne valaki, spórolja meg mindkettőnk idejét. Köszönöm.

márc. 9. 14:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán próbálkozhatnál sok különböző zöldséggel, gyümölccsel, fűszerekkel. Többféle szín és íz lenne.
márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi a pontos napirended? Hánykor kelsz, hányról hányig dolgozol, hánytól hányig vagy egyetemen, utána hánytól hányig dolgozol este, hánytól hányig végzel házimunkát, hánykor fekszel le, mikor kapcsolódsz ki? 24 órába nem fér bele 16 óra munka!
márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb dolog, hogy egyetemre jársz! Ezt mindenképpen értékeld magadban!

Ezeket az érzékenységeket nem lehet kinőni? Vagy nem tud hozzászokni a szervezet? Mert én állandóan családkiütést kaptam gyerekkoromban a tojástól, és azt mondta az öreg orvos, hogy csak egyek minél több tojást, hogy megszokja a szervezetem. És meg is szokta.

márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket kedves 7/8/9-es!

8-as: röviden összefoglalom, reggel 7-kor kelek, ilyenkor van egy órám elkészülődni, reggelit csinálni és megenni, 8-kor kezdek dolgozni, amíg be nem kell mennem egyetemre (órarendfüggő, hogy mikor), olyan 16-kor általában már otthon vagyok, ilyenkor ebédelek ami szintén kb 1 óra (elkészíteni és megenni), utána dolgozom még egészen estig, olyan 20-21-ig, amíg be nem fejezem, majd megyek futni egy órát kb, 21-22-re újra itthon vagyok, amikor vacsorát csinálok, ami szintén egy fél óra kb, majd olyan éjfél körül megyek aludni. Változó a napirendem, ez eléggé általános. Hétvégéim hál isten aránylag szabadok :)


9-es: Nagyon szépen köszönöm, igyekszem épp annyira értékelni, mint amennyire a válaszod <3, hál isten van közülük olyan amit igen ki lehet! Pontosan olyan 8 hónap amire kiürül a szervezetből a rá érzékeny anyag, és a gyulladás lecsökken, de sajnos a glutén és a tejet ez nem érinti, viszont már várom, hogy a kukorica és tojás újra bekerüljön az étrendembe (meg még rengeteg tétel, de ezek amiket főleg hiányolok).


Mondjuk, a egyek minél többet történet az kicsit vitatott xd, szerintem szervezet függő, hogy "megszokja vagy megszökik", de fogalmam sincs, szakértőnek egyáltalán nem mondanám magamat :D


Már csak attól lelkesebbnek érzem magamat, hogy leírhattam és pár ember kedvesen válaszolt, hálás vagyok tényleg mindenkinek!

márc. 13. 16:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!