Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsra miért nem...

Antidepresszánsra miért nem szabad inni?

Figyelt kérdés
Az alkohol sem rossz mértékkel. Javítja a kedélyállapotot. Az antidepresszánsnak is ez a szerepe. Együtt jobb hangulatot eredményezhetnek és kevesebb gyógyszert kell beszedni. Én így gondolom. Mi az igazság erről?
márc. 9. 14:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
a grapfruit pedig a gyógyszer metabolizmusát befolyásolja
márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
21 túlaktiválja és nehezíti a szerotonin visszavétel gátló lebomlását, így szerotonin sziondrómát idéz elő a grafuit meg más trópusi gyümölcs, ami sok alkoholos ital összetevője is. De pl az orbáncfú is
márc. 9. 21:11
 23/27 A kérdező kommentje:

19 Kár erről beszélni. A francia elmélet igazolja a vörösbor egészségmegörző hatását. Sokkal több anyag benne segíti kifejteni a reservatol hatását. Nyilván nem kell sokat inni, semmiből sem. Ma azt mondják ez nem jó. Holnap már nevetnek rajta. Ott a tojásmítosz, koleszterinmítosz, étolajmítosz. Minden 5 évben egymás ellentétjét mondják. Kár most kihirdetni ezt, hiszen a tudomány folyamatosan ismeretekkel bővül, így folyamatosan megdőlnek a régi elképzelések. A franciák igazolják avörösbor jótékony hatását


Anno a 80-as években a dohányzást egészségesnek tartották. Spektrum TV-ben ment. Ma tudjuk...

márc. 9. 21:14
 24/27 anonim ***** válasza:
Igen, ezt írtam. De rengeteg gyógyszerre ugyanez igaz, nem antidepresszáns specifikus.
márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
a 22re válaszoltam
márc. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Most nem azt mondom, hogy bedönt az ember egy whiskeyt gyógyszerre.


Egyik családtag azt hallotta egy TV műsorban, hogy ha keveset iszik rá az jó, mondta egy depressziós egy műsorban és most ezt kipróbálja majd

márc. 9. 21:21
 27/27 anonim ***** válasza:
38%

Sokan írnak itt rinyaregényt. Amelyik gyógyszer betegtájékoztatójára nincs odaírva, hogy tilos mellette inni (a "nem javasolt" vagy "nem ajánlott" egészen mást jelent), arra lehet inni.


Én sörrel szoktam bevenni az egyik antidepit. A másikat meg reggel a kávéval. Köszönöm, még élek. Nem, nem üt ki, nem okoz amnéziát, és a májam se robbant még fel. Semmi baja.


De az NAGYON FONTOS, hogy antidepresszáns és másik antidepresszáns között óriási különbségek lehetnek, még egy azon csoportban is.


Ami komolyan kinyírhat, az a nyugtató (benzó származékok)+alkohol. Légzésdepresszió és halál is lehet belőle.

márc. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!