Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Irathatok fel nyugtatót?

Irathatok fel nyugtatót?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy ha szeretnék nyugtatót felíratni annak mi a menete? Tavaly óta elég labilis az életem, meghalt minden szerettem, egyedül élek, ezek mellé jöttek szerelmi csalódások. És úgy érzem kicsit kezdek begolyózni, csak a munkának élek, de amikor nem dolgozok akkor folyamat szorongok(tehát szabadnapokon) + most ért egy nagyobb inger, és most abszolút nem találom a helyem a világba. Mi a menete ha szeretnék valamilyen gyógyszeres segítséget igénybe venni? Elég fiatal vagyok, 23 éves.

márc. 9. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Körzeti felírja, de nem ajánlom mert ha rászoksz az nagy baj ám! legyengít fizikálisan is nem jó! használj mást.

Én is szorongok sokszor, de a pöfékelés segít, ha nagyon muszáj akkor fél szem frontin, amikor már a gyomrom sem bírja, de nem akarok rákattani, mert az nem jó.

márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az Ashwagandha gyógynövény is megtenné neked ezt tudom, mert ismerem, vagy van a cbd csepp ami szintén hatásos, de nem minden gyártóé jó, van még vmilyen gomba is erre a célra. Van cbd vaporizáló is.
márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgálat nélkül nem fognak felírni.
márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
De felírják, 23 éves felnőtt, engem se vizsgált a kutya se, de nem is kell mert van alternatíva szinte uaz.
márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

"meghalt minden szerettem"

Ez bőven elég indok, sőt. Nem kéne egyből lebeszélni, értem én, addiktív meg minden, de van az a trauma amikor szükséges az "ártalomcsökkentés" és ez szerintem már az. De az orvos úgyis elmondja!

márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

az a baj hogy nem tudni mennyi valoban igaz mennyi, mennyi van tulnyujtva, kerdezo. mi nem tudjuk igy megitelni. mert szeretted lehetett a szomszed kutyaja, egy filmsztar, celeb, edesanyukad, nagyszulo, testver, barmi.


szerelmi csalodasok.. hat ez elofordul


csak a munkanak elsz, mindeki annak el, csak valaki tulzasba viszi sztahonivista modon, karrieristaknak hivjak manapsag.


rengetegen nem talaljak a helyuket a vilagban 23 evesen. Fiatal felnottbol most jottel ki ha jol szamolom 1 eve. Addig a gyerekkorba tartoztal..


egyedul elsz azt megertem, sokan nem szeretnek azt hallom, meg azzal kinlodnak. en magam kifejezetten szeretem, de nem rolam szol a kerdes. Lehet ez a fo oka a te "begolyozas"-odnak, sot allitom. Ha lenne jo par haver meg barat/baratno, parkapcsolat, minden megoldodna.


Mehetsz nyugtatot kerni, lehet adnak, de minek? Inkabb kerdezd meg magadtol mire vagysz a nyugtato helyett meg a nyugalom helyett. Most gondolok itt materialis dolgokra, esetleg penzugyire (de itt ne szalljunk el). Kene egy parkapcsolat? egy jo barat? Egy valaki akiben teljesen megbizhatsz? Tobb penz? Jobb korulmenyek valamilyen szempontbol mondjuk videken lakni vagy pont fovarosban, politikai gondok? Vannak testi fajdalmaid? Allergia valami ami mindennapos?


Ilyenek. Amik gyotornek mindennap. De inkabb AMI gyotor mindennap.


De menjel, kerj Xanax 0.5mg-ot, ott kezdodik a hatas, az alatt hulyeskedni lehet. Tevhitenek ne higyj, nem szoksz ra, en 2mg-ot tettem le 3 hete, semmi bajom, mas meg itt jon a betegtajekoztatok halmazaval. Mondtam neki akkor nezze meg az olanzapine-t ahol oda van irva "hirtelen szivhalal" es neki ez van felirva. Na ilyenkor tobbet nem irt. Nem kell pelenkazni magad mielott beszeded ha ennyire akarod. Az en pszichiaterem/neurologusom azt szokta mondani, dobjam ki a betegtajekoztatot eloszor. Es mar regota azt csinalom, semmi bajom semmivel, verkepemmel sem evente.


Szedek antiepileptikumot 9mg rivotrilt azt is volt, hogy fel evre elhagytam, szedek 3 fele altatot de en nem egyszerre, es meg mindig elek. Hogy van ez akkor? es akkor mindenki jon, hogy en igazabol mar halott vagyok meg zombi es nem tudom mennyi 1+1. Ja csak statisztikaban tudok R ben abrazolni IT szferaban adathalmazokat meg normalizalni. Ezt elhiszi aki elhiszi aki nem ne higyje, boven leszarom.


De kerj nyugtatot, Xanaxot ne Frontint - azt most valamiert imadjak felirni, es nem azert mert jobb, sot nem is ugyanaz hiaba alprazolam van rairva, a Xanax volt mindig az eredeti, amiin "UpJohn" van irva. De ne menjunk bele ilyen melyen. Tudok egy par linket kuldeni ahol ugyanez a tema van itt gyakorin, hogy az eredeti valt be a masolat meg nem (Frontin).


Csak az erzesem rakattansz, es nem akarsz belegondolni a dolgokba. Mint ahogy sokan teszik. Az elso erzes ami tart az elso 1 - 1.5 hetben, az a nagy nyugalom igen, jo, nalam is volt, mindenkinel gondolom, de elmulik ez az erzes. Kerhetsz Rivotrilt is, ott is elmulik. Es akkor tobb kell mert ugyanazt akarod erezni, es .. hat latod. En nem kattantam ra, barmikor leteszem ha kell. Volt hogy orvos vett le rola fel evig vagy errol vagy arrol. Persze mashogy voltam mert probaltunk mas opciot, de nem talaltuk meg az optimalisat, csak a Rivotrilt meg a lamotrigine-t es azt a par altatot.


csak ne jojjenek a halalomat idezo kommentek. Ez csak az en esetem kerdezo, tanulj belole amit tudsz. De konkretizalj, kik mik, meg a tobbi. Igy nehez mondani barmit is, es fotel diagnozist en nem akarok kiallitani mint a legtobben.

márc. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha lelkiismeretes háziorvosod van, nem írja fel, mert még úgy 28 éves korig fejlődésben van az agy. Viszont az átlagos háziorvosok, mint például a mi körzetink szíre-szóra írnak fel Frontint. Sajnos.

Sok jó természetes szer van szorongásra, enyhe depire. Gyógyszertárban kapható Lavekan kapszula, csak drága és szutykos, megcsináltam házilag: 2-4 csepp bio levendulaolaj + halolaj zselatinkapszulába.

Taurinból egy púpozott teáskanálnyi olyan húsz perc múlva hat. Stb., kinek mi. Lényeg h ne nyugtatózz ennyi idősen.

márc. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kivizsgálás nélkül semmit nem írhatnak fel!

Menj el először egy pszichológushoz, beszéld ki neki ezeket amiket leírtál nekünk is aztán ha úgy ítéli meg akkor tovább fog küldeni és hátha felírják

De 23 évesen nagyon fiatal vagy és amúgy sem jók ezek

márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!