Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A BDSM/szadó,mazo miért...

A BDSM/szadó,mazo miért került ki a mentális betegségek listájából?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a WHO ha jól tudom a nevét már nem tekinti betegségnek. Mindig azt tanultam, hogy ez egy ferde hajlam, társadalmi erőviszokban, felettessel, beosztottal ki nem élt visszavágás, vágy következtében jön létre.


Ismert, hogy a majmoktól származunk. Na hát az állatvilágban sosem volt ilyen sehol. Mégis miért fogadták el ugymond ezt a dolgot? 2018-ban vették le a mentális betegségek listájáról, tehát lehet mondani hogy politikai nyomás? Politikai befolyás miatt?



márc. 9. 20:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%
Miért is lenne betegség azért mert a többség nem érti vagy nem szereti? Ez senkinek nem ártalmas sőt a BDSM-ben sokkal több érzelem és fantázia van mint a sima szexben
márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
46%
Az állatvilágban minden kapcsolat az alá/fölé rendeltségből áll.
ápr. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert olyan népszerű lett, hogy nem akarták, hogy sokan betegnek érezzék magukat. Fentebb írta valaki, hogy akkor nem betegség, ha nem árt és nem érzi betegnek valaki magát. Igen, de ezzel a logikával a zoofíliát és a nekrofíliát is normálisnak lehetne tekinteni.

Szerintem nem normális, és az, hogy valamit csak úgy kivesznek a betegségek közül, az arra utal, hogy a pszichológia, pszichiátria nem teljesen objektív tudomány. A korszellem is befolyásolja.

ápr. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!