Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Egyszerűen úgy...

Mit tegyek? Egyszerűen úgy érzem, hogy már nem bírom.

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van. Emellett sajnos depressziós is vagyok, mivel rengeteg olyan dolog jelent nehézséget, amit sajnos muszáj csinálni az életben (pl. ügyintézés, munka).


A munkámat nem bírom rendesen ellátni, számomra nagy stresszel jár. A kollégák észrevették, hogy szorongok és semmi megértés nincs bennük, kibeszélnek, kinevetnek, ami csak ront a szorongásomon. Mindig igyekeztem a munkámat rendesen ellátni, de a szorongás miatt sokszor nem megy. Nem ért meg senki, kivülállónak érzem magam, egyébként sem nekem való ez a munka.


Gyomorideggel kelek és fekszem minden nap, úgy érzem, már nem bírom. Már nincs kedvem semmihez sem, teljesen kiégve érzem magam. Kihatással van az egész életemre ez a helyzet. Tisztában vagyok vele, hogy szakemberhez kéne fordulnom, de úgy érzem, amíg ezen a munkahelyen vagyok, nem fogok tudni javulni.


Szeretnék felmondani, de ettől is félek. Itt sajnos az a szokás, hogy elbeszélgetnek azzal, aki el akar menni, megkérdezik, hogy miért megy el és hogy hova megy tovább stb. Erről jegyzőkönyvet is írnak, hogy megmaradjon, ki miért ment el. Ez nekem külön stressz, hiszen a szorongásomról nem szeretnék beszámolni, illetve nincs is másik munkahely, ahova tudnék menni, de ezt sem szeretném elmondani, viszont valamit mégis kéne mondanom, mert ez itt elvárás... Egyszerűen nem tudom mit tegyek, de azt érzem, nem bírom tovább, nem akarok maradni, mert ezen a munkahelyen a maradék életkedvem is már elveszítettem.


Mit tehetnék? Teljesen el vagyok keseredve.



márc. 10. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Addig ne mondj fel, ameddig nincs másik hely. Ez alapszabály, mert nagyon meredekké válik alattad a lejtő. Mit dolgozol, hány éves vagy?


"Erről jegyzőkönyvet is írnak, hogy megmaradjon, ki miért ment el. "

Ehhez nem vagy köteles hozzájárulni. Csak azonnali hatályú felmondásnál kell indoklás, mert annak nagyon súlyos oka kell legyen. Pl megvernek vagy ilyesmik.



Amúgy pedig szakemberhez (orvoshoz) kéne menned.


"de úgy érzem, amíg ezen a munkahelyen vagyok, nem fogok tudni javulni"


Tudsz javulni ott is. Megkapod a szükséges gyógyszereket, elkezded szedni és minden jó lesz. Próbáld ki, veszíteni semmit nem fogsz vele!

márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hónapok óta keresek, nincs másik lehetőségem sajnos, voltam több interjún, de sajnos olyan kevés a munkalehetőség és olyan sok a jelentkező mindenhova, hogy szinte esélytelen bármi is. Van másodállásom, egyedül az maradna meg. Úgy érzem, ezt nem bírom tovább csinálni.


Sajnos itt kötelező az elbeszélgetés, ha közös megegyezés történik, ha bármi, itt ez a szokás...


Utálom a munkámat sajnos, szabadulni akarok tőle, mert mióta itt vagyok csak romlik az állapotom, nem javul. Másik irányba kéne mennem, mást tanulni, fiatal vagyok még viszonylag. De itt nem akarok megkeseredni, ki sem bírnám, ugyanis öngyilkos gondolataim is vannak. :( Nehéz, nem bírom már ezt csinálni, az egésznek értelmét se látom. Nem értem minek küzdök egyáltalán, sokszor nem látom értelmét semminek sem.


Köszönöm a válaszodat egyébként. De sajnos innen szó szerint szabadulni kell, normális lelkületű ember sem bírná ezt, ami itt van. Nem vagyok ide való, nem elégedettek velem és én sem vagyok az. Éveket, hónapokat már nem tudok lehúzni itt, a másik munka meg erősen kérdéses, lehet több év találni mást...

márc. 10. 23:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit dolgozol???


"Sajnos itt kötelező az elbeszélgetés, ha közös megegyezés történik, ha bármi, itt ez a szokás..."


Senkit nem érdekelnek a szokások. A törvényeket kell betartani, és kész. A jogalkotó pedig világosan fogalmaz: nem vagy köteles indokolni. De mindegy is, maradj ott és dolgozz. Ameddig nem javulsz, esélye és értelme sincs máshová menni

márc. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyetértek az utolsó mondatoddal. Épp azért is szeretnék felmondani, hogy legyen időm magamat rendbe tenni, hogy később egy magamhoz illő munkában helyt tudjak állni. Itt javulni nem fogok, rendes szakembert sem 2 perc találni, az utóbbi 1 évben kettőnél is jártam, egyik sem volt megfelelő számomra.


Itt leírni nem szeretném, hogy hol és mit dolgozom. De a lényeg, hogy talán még a szerződésben is benne van, hogy felmondás esetén (is) köteles vagy jelenteni, hogy miért mennél el.

márc. 10. 23:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia. Ha a lelked meggyógyulna, jó és reményteljes életet tudnál élni. Van jó és biztos út a gyógyulásra, de általában a lelkibetegek válogatósak, aztán minden marad, ahogy volt. A jóságos ISTEN neked is kínálja a jó felé változást. Kell-e, vagy te is másképp gondolod, mint olyan sokan? Ha a jóságos Teremtőd által kínált megoldás érdekel, jelezd, visszaírok hogyan fogj neki.
márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenben hasonlítunk.


1) megnézni a szerződést. Feltételezésre nem adunk fontos dolognál.


2) ha van tartalékod, felmondani. Ennél polcra pakolás is jobb. Hülyeség miatt ne kínozd magad.

márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Felmondás esetén az indoklás bármi lehet, 2-3 mondat.
márc. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Felmondás esetén NEM KELL indoklás!
márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rendkívüli felmondás esetén igen!


"A rendkívüli felmondás olyan egyoldalú nyilatkozat, amely a munkaviszonyt azonnali hatállyal megszünteti. A rendkívüli felmondást írásba kell foglalni, meg kell indokolni, és a másik féllel határidőben kell közölni."

márc. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!