Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szerencsejátékozhatnék...

Hogyan szerencsejátékozhatnék anélkül, hogy szerencsejáték függőség kialakulása miatt aggodnom kelljen?

Figyelt kérdés

Én azt hittem, hogy a szerencsejátékhoz hatalmas pénzek kellenek és a gazdagok szórakozása, mert csak hatalmas pénzzel lehet hatalmas pénzeket nyerni. De egy barátom elvitt és 30ezerből eljátszottunk egy budapesti kaszinóban és volt hogy pár ezret nyertünk, végső soron elvesztettük az egészet de mondta hogy nem is a nyerés a cél csak hogy jól érezd magad.

Nekem semmi szórakoztató nincs abban, hogy bemegyek akár 100ezerrel amiről tudom előre, hogy biztosan elvesztem majd, de valóban van rá esély, hogy akár 150ezerrel gyere ki vagy akár jackpotot nyerj.


Én elképzelésem az lenne, hogy bemegyek amikor kedvem van, 40-50 akár 100ezerrel de úgy hogy azt előre felrakom hogy azt én már elvesztettem aztán ha nyerek nyerek ha nem nem ennyi.

Mitől alakul ki a függőség tehát mitől kéne félnem?



márc. 11. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Mitől alakul ki a függőség? A folyamat egy sajátos dinamikát fut be. Egy rövid idézet a Szerencsejáték életre-halálra című könyvből:

"Kevesen gondolnák, hogy a heroinistákhoz hasonlóan a játék betegei kezdetben azért játszanak, hogy jobban érezzék magukat, egy bizonyos idő után pedig azért, hogy ne érezzék magukat rosszul. (Szent meggyőződésem, hogy a játékszenvedély az érzések manipulációjáról szól, és nem a pénzről. A pénznek az adrenalinszint feltornászásában van szerepe. Ez a magyarázata, hogy minél gazdagabb valaki, annál többet kockáztat; és hogy gyakorlatilag minden játékos a reális lehetőségeit meghaladó pénzben játszik.)"

márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először bemész, amikor kedved van, aztán bemész, mert be KELL menned. Ha korábban nyertél, akkor azért, ha vesztettél, akkor azért. Idővel kialakul a viselkedésfüggőség, ami felett nagyon nehéz kontrollt tartani.
márc. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
a kaszinók arra törekednek hogy a lehető legtöbb dopamint termelje az agyad és amikor nyersz egy nagy összeget az agyad túlsok dopamint termel és egyre nagyobb nyeremények kellenek hogy újra elérd azt a magas dopamin szintet az agy egy idő után hozzászokik és nagyon nehéz lesz abbahagyni mivel ez teljesen felülírja az agyad és minden más unalmassá válik
márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Koncentráltan.
márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A függőség kialakulásának azért általában vannak biológiai okai is, és ez az alacsony szerotinonszinthez köthető, ez így nem teljesne pontos, de lényeg, hogy a szerotoninnal van a baj, csak úgy mint a depressziósok, ocd-sek, stb esetében.


Lehet hogy egy átlagos ember aki egyáltalán nem fogékony erre, havonta bemegy 20 ezerrel és eljátssza, és nem szokik rá.

Ugyanez igaz az alkoholra, drogra, valaki iszik sokat néha, mégse lesz függő.

Akinek az agya úgy van bedrótozva h fogékony rá az rövid idő alatt függő lesz. A helyzetet súlyosbítja hogy a drogokkal, alkohollal szemben a szerencsejátékot nem tekintik "halálosnak", pedig a valóság és a statisztikák azt mutatják, hogy egy súlyos szerencsejátékfüggőség a drogfüggőséghez hasonlóan nagy arányban végződik halállal, csak itt végső reménytelenségbében (és valószínűleg depresszióra hajlamossága miatt is) maga a szerencsejátékos oltja ki a saját életét.

márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!