Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepsziás vagyok, hogyan ne...

Epilepsziás vagyok, hogyan ne legyek depressziós?

Figyelt kérdés

25 leszek idén. Van 2 szakmám, a harmadik folyamatban. Elvesztettem a munkám, magánklinikán dolgoztam, baleset miatt lettem epis. Családban élek, van kis félretett pénzem, mégis depressziósnak érzem magam. Úgyérzem senki nem tud felviditani, van akinek nem is tudok megbocsátani.

Ott tartok hogy szedek Citapram 20 mg-ot, Helex sr 0,5mg-ot, és Levil 2x 500 mg-ot. Megyek orvoshoz de szeretnék kicsit beszélgetni, hátha van aki hasonlóan van mint én.

MR vizsgálatom áprilisban lesz.


márc. 11. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Hat igen az epilepsia meg a klinikai depresio az korelall egymassal. azaz sok szor van ez igy. de amugy forditva is csak az eleg ritka. valaki depresiosbol lesz epilepszias. citalopram egy baromsag, laikus vagyok de mar x eve tanulom a farmakologiat, neurologus meg szihiater dolgait elore meg szoktam josolni, vic nelkul. tok mindegy hogy irok. hiteles konyvekbol tanulok, pl lincott, andrew hutton, kuby immunology, stephen goldberg meg egy par klinikai. de persze ithon nem ismertek mert csak a magyar jo., a


amiket irok azt csak javaslom dokkantoval egyeztes


levetiracetam melle lehet szerintem tenni vagy rivotrilt vagy lamotriginet mert a levetiracetam hatoanyag - hatoanyag toleranciaja nagyon jo. ezrt lehet kombinalni. a citalopram vagy escit. az felejtos, sok embernek nincs jo tapasztalata vele. de neked enyhebb is kellene, erre lenne a lamotrigine mint klin. depr. monoterapia. en 600mg-on vagyok, igaz nem lamolep mint mindenki, lamictalon. arrol vannak publikalt kiserletek, tanulmanyok legalab. lamoleprol csak oda van irva "hat ez meg az szerum meg feherje kotodes" es csao. koszi. sokat nem arult el. helex sr... Xanax sr helyette inkabb. arrol is kutatas van sokkal tobb, az a striatumban is noveli a dopamine szintet. esetleg egy alacsony dozisu venlafaxine vagy duloxetine de inkabb venlafaxine, hatasosabb, ugy 150mg ig, de feljebb ne. de az MR bol majd kiderul mi mit okoz.

márc. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a lamotriginre allergiás lettem, nem szedhetem. Rivotrilt próbáljam? Ne a Levetiracetamot emeltessem?
márc. 12. 07:52
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Rivotril egy probat meger. a max adag 20mg, nem hiaba. az is tevhit ellenere antiepileptikum csak a csurhe marhak kihasznaljak a "szorongas oldo" hatasat ami nem is az, hanem a serotonin 5-ht (szerotonin) sintet aktivitas valtozik es az eges encephalonban (agy) emelkedik a triptofan szint. kb egy SSRI meg antiepileptikum. az aktivitas szinten nem tudom en konkretan hogy mikepp modulallja - csokkenti vagy noveli, de antiepil. elsosorban, nem szorongas vagy feszultseg oldas
márc. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
annyi hogy elejen faradtka lesel kb 1 - 2 hetig, de az elmulik ha konstans adgot hasznalsz a dokkanto altal. ha beleegyezik baar nehez lesz erre meggyozni szerintem.. mert ahogy irtam sokan visza elnek vele
márc. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%
de most belegondlva ott van a pregabalin, gabapentin is.
márc. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!