Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ettől a gondolattól megbolondu...

Ettől a gondolattól megbolondultam vagy miért okoz ekkora félelmet?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket a skizofrén emberekről, hogy vannak köztük olyanok ok, akik azt gondolják, hogy pl számítógép vezérli őket stb… először úgymond vicces is volt, aztán eltelt egy kis idő, aztán eszembe jutott egy eszméletlen idióta gondolat, hogy mi van, ha engem is így irányítanak? S ez számomra egy annyira lehetetlen elképzelés, hogy már attól, hogy belegondoltam, hogy ez átfutott az agyamon, s annak ellenére, hogy tisztában vagyok vele, hogy ez nem igaz és abszolút nem hiszek ebben… még is megviselt, hogy akkor, hogy a fenébe akadhatott meg ez a gondolat és okozhatott ilyen mértékű félelmet és szorongást?!

Hogy a fenébe félhetek valamitől, amiről tudom, hogy nem igaz???

Most konkrétan attól félek, hogy biztos megbolondultam.

Mit gondoltok, miért lehet ez?

Egyébként sajnos mostanság sok a stressz és a nehéz helyzet…



márc. 12. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A stressz okozza szerintem. Legalábbis nálam a stressz okozott olyan beteg kényszergondolatokat hogy én is azt hittem elsőnek hogy megbolondultam...Le se merem írni milyen gondolataim voltak de akkor egy igen stresszes munkám volt. Kórházba kerültem ezzel még 2021-ben...😔
márc. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
S azóta jobban vagy?
márc. 13. 07:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyjából igen.
márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!