Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikum okozhat...

Antipszichotikum okozhat függőséget? 17/F

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Kb 4 hónapja minden nap 2.5 mg ripedont (antipszichotikum) szedek. 1 mg reggel, 1.5 este. Amióta szedem sokkal jobban alszok. De ha nem veszem be nem tudok elaludni. Szerintetek már függők tőle?

Ha nem veszem be este akkor 4-5 órát forgólódok az àgyban. Illetve néha többet is beveszek 4-5 mg, és akkor rögtön elalszok, néha 10mg ot is beveszek, ilyenkor egy általam csak “risp-hole” néven említett dolog jön létre, ami annyit tesz, hogy fekszek az ágyban és nem gondolok semmire mert ennyire le vagyok szedálva a cucctól. Ha ezt megteszem akkor utána a következő nap hányok, nagyon álmos vagyok, remegek/fázok. Ilyenkor a suliban is halál álmos vagyok, nehezen koncentrálok. Amióta néha abuzálom a gyógyszert azóta néha rámtör a remegés váratlan pillanatokban, hetente minimum kétszer, kb 30 percig folyamatosan remegek. Ez nagyon kellemetlen, főleg ha pl. tömegközlekedésen vagy a suliban történik.

Szerintetek ez függőség, hogy van amikor abuzálom a tabit? Ha igen mit tehetek hogy ne legyen ez? Ha ez számít, akkor a suliban jó jegyeket hozok, de a napom fénypontja amikor be tudok venni akármennyi gyógyszert és “kiütöm” vele magam. Mindig várom az estéket, hogy bevehessek 1.5 mg-ot (ez az adag nem üt ki hanem csak kellemesen tudok aludni, segít az alvásban) Bocsi ha kicsit zavaros lett, remélem érthető a kérdésem.



márc. 13. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Én ugyan így vagyok vele. Függőséget alakított ki. Nem tudok aludni ha nem veszem be az antipszichotikumot. Van hogy én is többet veszek be és kiütöm magam. Viszont nekem nincsenek negatív tüneteim tőle.
márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy hogy nincsenek negatív tünetek:-)
márc. 13. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
Én is antipszhiotikumot szedek és ugyanez...ha nem veszem be akkor nem alszom. Függőséget okoz! Most csökkentésbe vagyok és nehéz letenni. Privátban irok többet is ha érdekel.
márc. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Minden gyogyszer okozhat, attol fugg mire akarod hasznalni.
márc. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Antipszichotikumot nem szokás csak úgy random, össze-vissza szedegetni, annak pontos adagolása van. ha eltérsz tőle (akár fel, akár le) minden bajod lehet tőle.
márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!:-)
márc. 16. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Eleg meredek, amit csinalsz.

Pszichiaterrel meg tudod beszelni? Illetve neki nem tunik fel, hogy gyorsan fogy a bogyod?

márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!