Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez derealizáció lenne?

Ez derealizáció lenne?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy olyan helyeken, ahol nincs természetes fény (például ablak nélküli iroda, nagyobb élelmiszerbolt) egy idő után furán kezdem érezni magam, mintha nem lenne valós, amit látok, és ilyenkor sokszor azt szoktam érezni, hogy mindjárt elájulok, vagy valamilyen bajom lesz. Sokszor mintha meg is szédülnék.

Olyan is előfordult, hogy szintén egy ablak nélküli irodában ültem egy megbeszélésen, és ahogy figyeltem azt a valakit, aki beszélt, olyan furcsa lett minden körülötte.


márc. 14. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak magamból tudok kiindulni, szóval nem biztos, hogy nálad is ez van. Szerintem ez szorongás/pánik tünet.

Egyszer volt egy durva pánikrohamom egy ablak nélküli teremben a suliban. Azóta én is kissé furán érzem magam, ha olyan helyen vagyok, ahol nincs ablak. Nagyobb eséllyel kapnék ott megint pánikrohamot, mindegy mekkora az a hely, de mivel nálam tudatosult is ez a probléma, tudom kezelni, azóta nem durvult el a helyzet. Nem tudom, hogy írjam le. Mintha kicsit tényleg minden más lenne.


Szóval szerintem a szorongás miatt érzékelsz kicsit "furán" olyankor. De nem biztos, nem vagyok szakember. Nincs kellemetlen emléked ablak nélküli helyekkel ezeken kívül, amit megjegyezhetett az agyad?

márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bizonyos fajta világítások is okozhatnak ilyet! 5 boltból egyben velem is előfordul, és mindig ugyanabban. Én is nagyon meg szoktam ijedni.
márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Úristen mintha magamat olvasnám, annyi különbséggel, hogy nekem határozottan a túl erős természetellenes fények hozzák elő a derealizációt
márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!