Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fű okozta szorongásos zavar,...

Fű okozta szorongásos zavar, delírium? Valakinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nemrég elég rossz élményem volt a fűvel. Elég stresszes időszakban vagyok, úgyhogy gondoltam elszívok egy szálat. Nem kellett volna, nagyon erős pánikrohamom lett tőle, az érzékeim teljesen összekavarodtak, nem tudtam rendesen gondkodni, zsibbadt mindenem, ha valami hozzáért a bőrömhöz azt még percekig éreztem rajta, halálfélelem és szorongás lett úrrá rajtam, remegés, hasmenés. Végül ráerőltettem magam, hogy lefeküdjek és akkor elmúlt a dolog. Viszont nagyon megviselt ez az egész. Azóta 5 nap telt el, de a nap nagy részében még szorongok és egy rossz álom szerű, delíriumos érzés telepszik rám. Nem tudom, hogy az utóbbi a direkt következménye a korábbi pánikrohamnak, vagy pedig derealizáció a szorongás miatt. Este enyhül a dolog, de reggel megint szorongva kelek. Néha hirtelen megenyhül, majd később felerősödik. Ilyenkor az ételt is csak magamba erőltetem, semmihez nincs kedvem, az alvással is gondok vannak. Összességében nagyon ijesztő az egész. Már elhatároztam, hogy elmegyek orvoshoz, de most hétvége van, úgyhogy addig szeretném meghallgatni mások véleményét, tapasztalatát, ha van.

Egy biztos, a füvet hanyagolni fogom.



nov. 25. 14:12
1 2
 1/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

[link]

Lassan ürül ki.

nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
En 15 eve nem hasznalok drogot, elotte is csak neha, de pontosan azert mert ilyesmi elmenyben volt reszem a futul, abbahagytam vegleg. Kisse stresszes allapotban hasznaltam, aztan panikroham, utana hetekig derealizacios, deperszonalizacios erzesek, halalfelem, megorulestol valo panik. Nehany het mulva elmulik, probalj olyan kozegben lenni ahol biztonsagban erzed magad es foldhoz ragadtabbak. Keruld a filozofiai temakort es foglald ke az agyadat valami hetkoznapi teendovel aztan helyreall az agyad es lelked egyensulya. Javaslom, hogy ne hasznalj drogot a jovoben, neha alkoholt, de ennyi. Sok sikert.
nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem delírium, hanem derealizáció ahogy írtad is, szorongás egy nagyon kellemetlen tünete. Elég gyakori jelenség, hogy valaki berosszul fűtől és hiába megy ki belőle a thc, benne ragad a szorongásban
nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már legalább tudom mi a helyzet. Az elég biztos, hogy nem fogok többet szívni.
nov. 26. 12:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem volt tőle ilyen bajom, esetleg enyhe paranoia ha közterületen voltam. Ennek ellenére én is abbahagytam, mert nálam kényszergondolatokat és gondolat felhangosodást okozott józan állapotomban. Derealizációm volt nekem is néha, de a fűtől közvetlen utána szerencsére nem, ennek ellenére tudom miről beszélsz. Nekem általában egy nagyon stresszes időpontban szokott ez a dolog “bekapcsolni” és akkor pár napig biztos tart utána. Amit tudok javasolni az Omega 3, ginko biloba, brandenburg neuro szedése. Ezek mind jót tesznek az agynak és segítenek kizökkenni ebből az állapotból. A koffeint pedig kerüld egy darabig, mert attól csak rosszabb lesz. Ezek személyes tapasztalatok, nem garantált megoldás a problémára, de egy próbát szerintem megér. Remélem tudtam segíteni!
dec. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Skunkot szívtàl! szivjal màs fajtàt.
dec. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
4es::neked valami bajod van,..,......el őket S felejtettem.. valószínűleg mert akkora baromság volt!😆😁
dec. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Olvasva a történetedet, teljesen az enyémére ismertem. Életemben 3x próbáltam ki a füvet, de mindig balul sült el. Egyik ilyen alkalomkor egy sötét utcában éjszaka gyújtottunk rá a cigire, életem legrosszabb élménye volt. Elszívtuk a füvet, elindultunk haza és egyszerűen minden megváltozott, az idő mintha megállt volna, körülöttem minden lelassult, a kezemet és a lábamat nagyon nehéznek éreztem, semminek nem volt semmi értelme, csak mentem előre az utcán de teljesen valóságvesztett volt az érzékelésem, semmi nem ment előre, a fejemen mintha búra lett volna, csak a saját beszédemet hallottam, azt hittem megőrültem, szörnyű érzés volt. Pár másodperces epizódok a végtelenségig megismétlődtek és újra és újra lejátszodtak előttem, úgy éreztem, hogy totál megőrültem. Rettentően megijedtem, egy teljesen más dimenzióba helyezett át, nem volt semmi fogalmam magamról, ahogy írtad, engem is teljesen összekavart. Azt hittem itt a vég, és örökre ebben a fura világban maradok és még jobban bepánikoltam. Közel 2-3 órába telt míg megnyugodtam, elaludtam. Másnap már jobb volt de a rossz emlék és a ködös-álom érzés megmaradt jó ideig. Ekkor kerestem rá az interneten, derealizáció a neve. Kellett egy pár hét, hogy minden visszaálljon a rendes kerékvágásba, mivel már előre féltem hogy újra átélem ezt a rossz élményt, sikerült sajnos saját magamnak újra előhozni.


Ami segíteni fog:

Kerüld, hogy folyton ezen a témán rágódj, semmi értelme, csak bevonzod ezeket a dolgokat.Helyette inkább azon fáradozz, hogy nyugodt környezetet teremts magad köré.

Legyél többet társaságban, barátokkal. Kapcsolódj ki, utazz, szerezz pozitív élményeket.

Sportolj, mozogj többet, hogy estére ne csak szellemileg, hanem fizikálisan is elfáradj ez segíthet az elalvásban.

Sok víz, zöldség-gyümölcs, vitaminok, magnézium, B6, nyugtató teák nekem sokat segítettek.

Kerüld a kávét, cigit, energiaitalokat, minden olyan dolgot ami pörgeti a szervezetet.


Vidámságot, jó egészséget kívánok! 🙂

dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 FreddyElm válasza:
0%
Beleragad mivan? A fű az nem LSD te idióta....
dec. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8. Szinte teljesen leírtad, ami velem történt. Még az is stimmel, hogy 2-3 óráig tartott a roham. Vajon ha három random gyakorizónak ugyanolyan tapasztalata volt, mennyire elterjedt lehet a dolog. Utánaolvastam és ezt "bad high" - ként említik angol nyelvterületen. Kár, hogy erről nem beszélnek, amikor a fű lehetséges hatásairól van szó.

A derealizáció jelenleg elég változó nálam. Van hogy délelőtt megszűnik, majd délután előjön, van hogy napközben tart és este megszűnik. Az orvos ripedont írt fel. Az ajánlásokat köszönöm mindenkinek.

dec. 17. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!