Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akivel lehetne...

Van itt olyan, akivel lehetne beszélgetni derealizáció, deperszonalizáció, szorongás illetve kényeszergondolatok témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, aki megéli/megélte ezeket. Sajnos a környezetemmel nem merem ezeket annyira megosztani, mert félek, hogy bolondnak hisznek.

Az érdekelne, kinek mikor kezdődött, mi váltotta ki, hogyan próbálja kezelni, mi segített.

Úgy érzem, sokat segítene nekem is, illetve másoknak is, ha tudnák, nem egyedül élnek ilyen problémákkal, lehet már ez könnyítene megbírkózni vele.



dec. 29. 15:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Mért nem mész pszichiáterhez? Gyógyszer kell, nem pedig öngyógyítani és szenvedni.
dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Van, pszihiáternek nevezik és éppen ez a munkája!
dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, voltam nála, aki egyből gyógyszerekkel akart tömni
dec. 29. 18:58
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

Nem tömni, nem vagy liba, hanem gyógyítani, mert beteg vagy. Aki beteg, annak gyógyszerre van szüksége. Az agyi folyamataid nem olyanok, mint aki rendesen működik, ezért azokba kémiai anyagokkal be kell avatkozni. Baj akkor lenne, ha egészségesnek akarnának gyógyszert adni. Ezek nem múlnak el maguktól, sőt romlanak, és a mindennapi működésedet fogják akadályozni. Nem fogsz tudni emberek közé menni, munkát vállalni, mert olyan furcsán fogsz viselkedni, amit az emberek nem fognak elviselni. Nem kell megvárni, hogy ez elhatalmasodjon, mert akkor a kezelési lehetőségek már sokkal rosszabbak. A pszichiátria szakmát az ilyen betegekre találták ki. Szerinted minek vannak a pszichiáterek, ha csak ártanak?

Hány éves vagy?

dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező hülyeség
dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4/5:

Szerintem csak annyit kérdeztem, ki hogyan küzdött ezzel meg, mert kíváncsi lennék más történetére, esetleg valaki szeretne-e beszélgetni.

Igaz, hogy nem írtam le a történetem, de nem gátolt a munkámban sosem ez a helyzet, és 100x jobban vagyok, mint voltam, és nem viselkedek furcsán senki szerint sem, sőt, eléggé szociális életet élek.

dec. 30. 01:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A hívószavaid egyáltalán nem arra utalnak, mintha olyan nagyon jól lennél. Ezekből a betegségekből nem lehet magadtól kigyógyulni.
dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Írhatsz, én évek óta tapasztalom.
dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz járok, a gyógyszer önmagában valóban nem megoldás, nem elég csak az, persze szedem azt is pszichiáter által.

Nekem traumák miatt lett ilyen az állapotom.

jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

"Igen, voltam nála, aki egyből gyógyszerekkel akart tömni."


Normális pszichiáter ilyenkor felteszi az első kérdést, gyógyszerrel vagy terápiával szeretne meggyógyulni?


És ha viszonylag normális vagy, a második lehetőséget fogod választani!


(Ami meló, de legalább nem legális drogokkal tömnek!)

jan. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!