Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kávé okozhat napon belüli...

Kávé okozhat napon belüli nagyon erős hangulatingadozásokat?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg az alkohol csinája?

Havonta max kétszer iszom bár

igaz akkor elég sokat. Van hogy 2 napon keresztül is. Kávézni viszont elég sokat szoktam minden nap. Az utóbbi hónapokban vettem észre hogy nagyon erős hangulatingadozásaim vannak, néha kb. úgy érzem magam mint egy depressziós de ezek az időszakok sosem tartanak tovább max fél nap és elmúlik, aztán hirtelen megint jó kedvem lesz.


márc. 15. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
A kávé inkább pezsdít feldob, de hangulatingadozást nem csinál. Alkoholtól meg erősre lehet inni magadat, aminek a lecsengése lehet önsajnálkozás depresszió, kinél hogy.
márc. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

természetesen okozhatja, hisz mindkettő ital nagyobb mértékben erősen megváltoztatja a szervezet műkődését.

aki érzékenyebb mentálisan annak meg különösen.

az alkohol nem is annyira, mert annak viszonylag kiszámítható ,kialakuló hatása van, tudod mire számíthatsz. megiszod ellazulsz elalszol.

a kávé hatásának kialakulása viszont nem egyenletes, hanem egy görbét ír le . először hirtelen felnyomja a vérnyomásod,feldob majd egy kis idő után erősen lenyom. ezért lehet elég jól aludni kávéivás ellenére is.

a sok kávé meg nem hagyja nyugodt állapotban a szervezeted, vibrálsz folyamatosan, d eközben meg álmos is vagy sok esetben, olyan mintha megbolondultál volna

Én is így vagyok vele.

Kávé helyett energitalt szoktam inni sokszor, annak nincs ilyen hullámvasút hatása és elég sokáig eltart. De a tea talán még jobb, bár én azt nem szoktam.

márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem iszol elég vizet, ezek az élvezeti cikk okozta hatások sokkal erőteljesebben jelentkeznek.

Úgyis mondhatnánk hogy sokkal jobban stresszelnek.

márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1

Nem az ivászat utáni másnapi szorongásos lehangoltságra gondolok, természetesen az is meg szokott lenni de azt még elviselem valahogy. De a hangulatingadozásaim jobban zavarnak mert ezek minden nap jelen vannak.


#2

Igen pontosan ezt tapasztalom amit mondasz. Mikor iszok egy jó erőset utána egy darabig egész jó hangulatban vagyok, energikus is nagyon, aztán pár órával később teljes letargia. Ezért is gyanakodtam a kávéra.

márc. 15. 15:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszont kb. két éve kávézom, és az elején még nem tapasztaltam ezt az ingadozást ennyire durván, ezért nem értem..
márc. 15. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

tippelek. lehet akkor többet ittál, ettél mellette, vagy többet mozogtál, ledolgoztad...

illetve egy idő után felhalmozódhat, túltelítődhet a koffein...

a kávéhoz hozzászokik a szervezet és egyre több kell ugyanahhoz a hatáshoz. talán most jött ki valamiért.

márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valami jó tipp kávéról leszokáshoz? Ma csak egy kávét ittam tehát jóval kevesebbet mint szoktam, és nagyon álmos vagyok pedig későn szoktam aludni..
márc. 15. 18:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a hangulatingadozás az elmúl ma, stabilan nem is annyira jó de nem is annyira rossz kedvem lettxd
márc. 15. 18:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kávé elvonja a vizet, így nem csak önmagában stresszel, de maga a vízhiány is stresszt okoz. Ha átállsz a vízre az ugyanúgy energetizál, de közben kiegyensúlyoz és lenyugtat, mert oldja a stresszt, kimossa a felhalmozódott koffeint és csillapítja az adrenalinszintet.


"A tiszta ivóvíz az egyik leghatásosabb stresszoldó. Bármely stresszor erősebben hat ránk, ha a test vízhiányos állapotban van!"

márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, megyek iszom is egy pohár vizet😂
márc. 15. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!