Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet-e Asperger szindrómája...

Lehet-e Asperger szindrómája a Dr. Karsai Dániel Alkotmányjogász ügyvéd úrnak?

Figyelt kérdés

Amikor a régi felvételt néztem, amikor nem volt ALS betegsége akkor azt láttam a kezében a tollának a kupakját forgatta. Közben mosolyog és néha a kezében lévő tollnak a kupakját figyeli.

https://www.youtube.com/watch?v=UCCFiipfW_Q&t=511s&ab_channe..


Viszont az ALS betegsége alatt a WMN magazinnak ezt nyilatkozta 2024. Január közepén. Olyan érzésem van, mintha nem tudná felmérni azt a véleményt amit mond az másoknak sértő lehet.


Én megbocsájtottam neki a véleményében, mert tudom nagyon beteg már az ALS betegsége végett. És ha nem volna ALS beteg akkor is megbocsájtottam volna neki, az alábbi véleménye végett ha ki mondta volna a kerekes székes nőkről a véleményét.


[link]


[…] Rengeteg nő érdeklődik irántam, de mindenkiben az anyai ösztönt ébresztem föl, a nőit nem. Amit teljesen megértek. Nekem sem a kerekesszékes nyomorék nők tetszenek az utcán, most sem. És ez az én számból nem sértés. Nagyon furcsa átélni mindezt. Két évvel ezelőtt más volt a helyzetem az ismerkedés frontján. Most fel sem merül. Vállalom, hogy férfiként elsődleges fizikai igényem továbbra is lenne rá.”



#ALS betegség alatt lévő világnézeti vélemény.
márc. 16. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Kétlem, hogy mentálisan beteg lenne.
márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy valaki babrál a kezében lévő tollkupakkal önmagában a világon semmit nem jelent, főleg nem azt, hogy Asperger szindrómás lenne.


A második - ki nem mondott - kérdésedre a válasz: szándékosan fogalmazott ilyen durván, el is magyarázta, miért. Sajnálatos ha ennek ellenére megbántott téged, és úgy érzed meg kell bocsátanod neki.

márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
93%

Szerintem itt a kérdezőnek vannak értelmezési problémái, ami egy mentális dolog.

Amikor például hülyeségeket magyarázol bele valamibe.

De ilyen mentalitás néha borzasztó idegesítő is tud lenni mások számára.

Tudod, akiknek hülyeségeket magyarázol bele a szavaiba. Miközben a másik tudja (hiszen önmaga már csak tudja a saját gondolatait), hogy ezek csak a te képzelgéseid. Nagyon irritáló.

Hasonló a féltékenység-betegség is, amikor képtelenségeket, igazságtalan butaságokat talál ki valaki, aminek a fele sem igaz.

márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálatra, nem szánalomra méltó egyesek ostobasága.
márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Lehet nyugodtan lehet kritizálni engem de ez engem nem fog érdekelni.

Viszont Autizmussal születtem és nehezebben értettem meg, az alábbi interjúját ha nem volnék Autista akkor talán könnyebben érteném meg:


,,Nekem sem a kerekesszékes nyomorék nők tetszenek az utcán, most sem. És ez az én számból nem sértés. Nagyon furcsa átélni mindezt. Két évvel ezelőtt más volt a helyzetem az ismerkedés frontján."


A testbeszédét sem volt könnyű számomra jól elemezni. És ezért gyanakodtam az Asperger szindrómára nála. Van jó pár felnőtt ember akik úgy élik az életüket, hogy nem is tudtak arról, hogy Asperger szindrómások lennének, mert annyira enyhék a tüneteik, hogy nincs is diagnózisuk.


Visszatérve a Kerekes székes nőkről lévő véleményére, érzem helyén van a szíve a Dr. Karsai Dániel Alkotmányjogász ügyvéd úrnak. Viszont csípősen pedig azért fogalmazhatta meg a véleményét: mert a Magyar emberek egy része lenézi a fogyatékossággal élő embereket.


Én is ezt tapasztalom olykor a saját bőrömön keresztül.

És megértem, hogy nem áldozta volna fel az életét ALS betegsége előtt, egy kerekes székes nő iránt mert rossz lett volna a Dr.Karsai Dániel Alkotmány jogász ügyvéd úrnak, és a kerekes székes nőnek is rossz lett volna.

márc. 17. 20:04
 6/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
86%

Helyben vagyunk. Ha tudnád, hogy több évtizednyi fórumozás alatt nekem mennyi bosszúságot okoztak már autisták és hasonló jelenségek.

Akik folyamatosan értetlenkednek, de a másikat nézik hülyének.

Persze, van egy ilyen közfelfogás is, nekik néha mindent szabad, inkább mások esnek szankciók, törlések alá, akinek pedig igaza volt.

Ráadásul több esetben bebizonyosodott, hogy aki ezt nem bírja már elviselni, annak kell lelépni adott fórumról, illetve topikokból, témákból, mert a notórius soha nem adja fel.

Úgyhogy nekem már nagyon elegem van ilyen igazságtalanságokból, tényleg csak annyi jó van benne, hogy ez online van, ami kikapcsolható, nem a magánéletben, szerencsére.

márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom jól, hogy mért nem akarnak hosszabb ideig élni Magyarországon a krónikus betegek: mert Magyarországon belül nincs egy normális szociális ellátó rendszer, ahol a krónikus betegek emberhez méltó életet élhetnének a végső stádiumig is.


És én fogom kérni az Eutanáziát akkor, ha a szüleim nem lesznek az élők sorában: mert Autizmussal élőként nem leszek hajlandó 100 évet is élni, egy reménytelen szociális ellátó rendszer hiánya mellett.

márc. 18. 09:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az autizmus nem egy kezelhetetlen és elviselhetetlen állapot, ellentétben az ALS-el(ami fizikai, nem pedig mentális betegség), ami kezelhetetlen, és végső stádiumában, ami akár több hónapnyi magatehetetlen haldoklással és szenvedéssel jár. Így érthető, ha valaki ezt nem szeretné átélni. Még ez is nagyon megalázó állapot, amiben most van, folyamatos segítségre szorul (értsd ezalatt a legalabbvetőbb dolgokat, étkezés, tisztálkodás, öltözködés, stb). Próbáld meg a helyébe képzelni magad, hogyan viselnéd mindezt? És ő így, ebben az állapotában küzd az eutanáziáért, mivel teljesen logikusan úgy gondolja, hogy nem kíván mozgásképtelenül, tiszta tudattal szenvedni hetekig, mielőtt meghal. "A testbeszédét sem volt könnyű számomra jól elemezni." Mit szeretnél egy olyan ember "testbeszédén" értelmezni, akinek alig vannak még működő izmai? Az autizmus sem egy gyógyítható betegség, illetve az Asperger-szindróma nem egyenlő az autizmussal. Egyébként csak egy gondolatfoszlány az épeszűek világából: Karsai Dániel letett valamit az asztalra, ügyvéd, alkotmányjogász, és nem azért, mert úgy született, hanem azért, mert tett érte. Illetve a munkássága figyelemre méltó. "én fogom kérni az Eutanáziát akkor, ha a szüleim nem lesznek az élők sorában:" Te biztosan nem csak autista vagy. Vágod, hogy Karsai Dániel azért küzd, hogy legalább az ő betegségéhez hasonló, végstádiumban rendkívüli kínokkal járó állapot esetén engedélyezzék az eutanáziát? Segítek, az autizmus nem ilyen, de kár is érvelnem neked. Nem az én dolgom, ott vannak helyettem a pszichológusod és a pszichiátered.
márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lehet cikizni engem de nem érdekel 8. válaszoló. És talán nem kéne lenézned csak azért mert Autista vagyok. És nekem azért más és különleges a Dr. Karsai Dániel Ügyvéd úr személyisége, mert én Speciális Általános iskolába jártam, onnan pedig a Speciális Szakiskolába jártam. És tökéletesen láttam milyenek voltak az Autista gyermekek viselkedései.


És olvastam Autizmusról és Asperger szindrómáról lévő könyveket.

márc. 22. 21:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem cikiztelek, és nem is gyaláztalak, nincs ilyen szándékom. Sajnálom, ha ezt így véled. Sajnos a valóság gyakorta kegyetlen. Illetve ismerkedj meg azzal a rémisztő gondolattal, hogy a világ nem körülötted forog, legfeljebb a sajátod.
márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!