Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet-e Asperger szindrómája...

Lehet-e Asperger szindrómája a Dr. Karsai Dániel Alkotmányjogász ügyvéd úrnak?

Figyelt kérdés

Amikor a régi felvételt néztem, amikor nem volt ALS betegsége akkor azt láttam a kezében a tollának a kupakját forgatta. Közben mosolyog és néha a kezében lévő tollnak a kupakját figyeli.

https://www.youtube.com/watch?v=UCCFiipfW_Q&t=511s&ab_channe..


Viszont az ALS betegsége alatt a WMN magazinnak ezt nyilatkozta 2024. Január közepén. Olyan érzésem van, mintha nem tudná felmérni azt a véleményt amit mond az másoknak sértő lehet.


Én megbocsájtottam neki a véleményében, mert tudom nagyon beteg már az ALS betegsége végett. És ha nem volna ALS beteg akkor is megbocsájtottam volna neki, az alábbi véleménye végett ha ki mondta volna a kerekes székes nőkről a véleményét.


[link]


[…] Rengeteg nő érdeklődik irántam, de mindenkiben az anyai ösztönt ébresztem föl, a nőit nem. Amit teljesen megértek. Nekem sem a kerekesszékes nyomorék nők tetszenek az utcán, most sem. És ez az én számból nem sértés. Nagyon furcsa átélni mindezt. Két évvel ezelőtt más volt a helyzetem az ismerkedés frontján. Most fel sem merül. Vállalom, hogy férfiként elsődleges fizikai igényem továbbra is lenne rá.”



#ALS betegség alatt lévő világnézeti vélemény.
márc. 16. 17:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem szoktam a csigaházamban lenni. És tudd meg utolsó válaszoló, hogy az egyes felnőtteknél is jelen lehet az Asperger szindróma vagy az Autizmus: csak nem lett diagnosztizálva gyermekorrukban, illetve a Középoktatási intézmény végzős évfolyamáig. Mert annyira enyhe volt gyermekkorukban is ez az állapot, hogy az akkori orvostudomány még nem tudta diagnosztizálni náluk. Mivel ők még az 50-60-70 években születtek.
márc. 23. 15:54
 12/14 anonim ***** válasza:
70%
Láttam már Asperger-szindrómás és autista embert is közelről, még csak nem is fiatalokat, volt alkalmam beszélgetni velük, jól tudom, hogy milyenek. Az pedig már csak egyfajta evolúciós módszer, hogy ki marad életben.
márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

[…] Rengeteg nő érdeklődik irántam, de mindenkiben az anyai ösztönt ébresztem föl, a nőit nem. Amit teljesen megértek. Nekem sem a kerekesszékes nyomorék nők tetszenek az utcán, most sem. És ez az én számból nem sértés. Nagyon furcsa átélni mindezt. Két évvel ezelőtt más volt a helyzetem az ismerkedés frontján. Most fel sem merül. Vállalom, hogy férfiként elsődleges fizikai igényem továbbra is lenne rá.”


Elfogadom a csípős véleményét a kerekes székes nőkről, a Dr. Karsai Dániel Alkotmányjogász ügyvéd úrnak, még akkor is elfogadnám ha nem volna ALS beteg.


Valójában tudom helyén van a szíve, csak ezért fogalmazott ilyen csípősen a kerekes székes nőkről mert azt illusztrálta, hogy a Magyar társadalom többsége egészséges nem fogyatékossággal élő partnere vágyik, és sajnos nem látják az értéket a fogyatékossággal élőkben.


Ami sajnos annak köszönhető, hogy igen kevés a nyugdíjszerű ellátásaik a fogyatékossággal élőknek: és így az ép emberek nem vágynak fogyatékossággal élő párjukra, ami érthető is mert evvel hátrányba kerülnének anyagilag az ép emberek ha fogyatékossággal élő párjuk lenne. És a fogyatékossággal élő embereknek sem könnyű, ha nem tudnak lépést tartani az ép párjukkal.


Saját bőrön érzem tökéletesen, hogy mennyire kevés a Rokkantsági járadék és a Fogyatékossági támogatás összege. És a fizetésük is a fogyatékossággal élőknek.


De egy biztos nem vagyok hajlandó hátat fordítani a Dr. Karsai Dániel Alkotmányjogász ügyvéd úrnak. Sajnáltam őt amikor a FIDESZ-es képviselők hátat fordítottak neki a parlamentben.

márc. 23. 18:02
 14/14 anonim ***** válasza:
56%
Huuum
ápr. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!