Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Begyogyszereztem magam , mit...

Begyogyszereztem magam , mit hazudjak az pszichiáterek?

Figyelt kérdés
Bevettem egy csomag nyugtatót, kihívták rám a mentőt, most intenzíven vagyok, mit mondjak az pszichológusnak, hogy ne keljen pszichiátriára mennem.

márc. 18. 13:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%
Intenzíven? Intenzív osztályról hogy tudsz internetezni? Egyáltalán az intenzív osztályon hogy lehet nálad a mobil telefon? Már az is kérdés ha tényleg intenzíven vagy hogy az intenzíven hogy hogy magadnál vagy? Mert a legtöbb intenzíven lévő beteg eszméletlen. Úgy hogy hazudj jobbat hogy intenzíven vagy.
márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%

#11 16:31

Nem látom lehetetlennek a dolgot.

(Beszedett gyógyszermennyiség gyomormosás előtt feldolgozott hatóanyagai miatti megfigyelés, esetleges szervkárosodások veszélye és vizsgálata kapcsán.)


Amúgy az intenzív osztály nem azt jelenti, hogy nem vagy magadnál, hanem azt, hogy intenzív orvosi megfigyelés alatt állsz.

Ez alatt azt kell érteni, hogy fennáll az esélye a hirtelen állapotromlásnak, ezért szükség lehet gyorsan "ugrasztható", szakképzett személyzetre.


Nyilván van sok intenzív ápolásra szoruló eszméletlen beteg, de lehet lélegeztető gépen éber beteg is, esetleg szívproblémák miatt megfigyelésen lévő, amúgy járásképes (de amúgy monitoron lévő) beteg is. pl. szívroham után is kerülhetsz intenzív osztályra úgy, hogy egyébként látszólag nem vagy olyan rosszul.

...és nem hiszem, hogy éber betegtől mindenáron el akarnák venni a mobilját, elvégre leginkább így tudja tartani a kapcsolatot a rokonokkal (ez elvételét is leginkább az esetleges lopások esélye indokolja).


Léteznek konkrétan intenzív osztályon belüli többágyas szobák is, jártam ilyen helyen látogatóként.

márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%

Ez ilyen embernél mármint aki pszichiátriai eset lehet az az első hogy mindent elvesznek. Mobil papírok. Már a mentőben.

Ismerős mondta pedig csak rosszul lett. Telefonját visszalopta úgy kért segítséget

márc. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
42%
#12-es! Akkor én most vegyek be egy egész doboz altatót? Nem és nem akarok ön gyilkos lenni! Csak napok óta alig alszók. 5 maximum 6 órákat. És ki alvatlanak érzem magam. És ki alvatlanság miatt álandóan szédülök. De azért kösz a tipet. Akkor inkább 2 doboz altatót veszek be, hogy ki tudjam magam aludni. És még most sem akarok öngyilkos lenni. Csak ki szeretném magam aludni!
márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
70%

#14 09:51

Ezt, amit írsz, bevallom, nem igazán értem...


A kérdező kiinduló kérdése az volt, hogy begyógyszerezte magát (vagyis sokkal(!) több gyógyszert vett be), jellemzően ezt öngyilkossági szándékkal szokták megtenni - ez lehet figyelemfelhívás a környezet felé, és lehet véresen komoly szándék is.

Ebben az esetben valószínűleg beteszik egy rövidebb időre megfigyelésre (lehet akár rosszabbul is később), ez egy néhány órát, maximum fél-egy napot jelent.


Utána döntenek arról, hogyan tovább, nem tudom, pontosan mi alapján.


Remélem, nem a hozzászólás további részére kaptam lepontozást, azt sajnos közeli tapasztalatból írtam (hozzátartozó kapcsán).


Ha valaki tudatlanságból vagy véletlenségből vesz be túlságosan nagy mennyiséget, nem öngyilkossági szándékkal, az egy teljesen más dolog, és erre jó eséllyel rá fognak jönni viszonylag hamar, ill. tanul belőle az ember és máskor jobban odafigyel erre.


Ha más miatt vagy rosszul, azt is észre kell venniük, persze hibák lehetnek a rendszerben.


Amikor ismerősöm került be estefelé, őt megfigyelés után, reggel/délelőtt vitték át a pszichiátriára.

Másnap már jött egy pszichológus beszélni vele, ill. nem csak őt, hanem a környezetét is meghallgatta.

Legkésőbb ilyenkor ki kellene derülnie, ha jogtalanul került oda valaki.

Mobilját is megkaphatta kérésre, de tény, hogy csak ideiglenesen kapta vissza azzal az indokkal, hogy vannak lopások bent.

Ha jól emlékszem, valamelyik délután/este hosszabb ideig is nála volt a telefonja, de estére inkább elrakták a fenti indokokra hivatkozva (nem kizárt, hogy ez nem volt szabályos).


Nem tudom, milyen rosszulléttel került be ismerősöd pszichiátriára, ha pl. cukorbetegség vagy egyéb kapcsán kezelték félre (pl. fennálló egyéb probléma miatt félrebeszélt), az elég nagy baj a kórházra nézve...


Ami a kérdésed illeti, nyilván ne vegyél be egész doboz altatót. Ha alvási problémáid vannak, inkább beszélj egy orvossal és kérj tanácsot, mit érdemes tenni (és pláne mit nem), esetleg milyen gyógyszereket tudna felírni, ami hatékonyabb... altató általában nem túl jó a kialvás szempontjából, de nem ismerem a problémát és lehetőségeket, álmatlanságon mi tud hatékonyan segíteni - nyilván, ha másként nem megy a pihentető alvás, akkor hozzáértő segítségére lesz szükség... az viszont nem itt a fórumon, hanem egy orvos által.


Ha hozzá tud szokni a szervezet egy altatóhoz, az egy külön probléma a hatás fenntartására nézve (nem tudom, altatóknál ez mennyire gond).

márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!