Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Begyogyszereztem magam , mit...

Begyogyszereztem magam , mit hazudjak az pszichiáterek?

Figyelt kérdés
Bevettem egy csomag nyugtatót, kihívták rám a mentőt, most intenzíven vagyok, mit mondjak az pszichológusnak, hogy ne keljen pszichiátriára mennem.

márc. 18. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább meghalsz, minthogy a pszichiátriára kerülj.
márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig oda kene menned, hatha tud segiteni, hogy jobban legyel.
márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg úgyis oda kerülsz, nem hülyék dolgoznak ott. Nyilván véletlenül senki se vesz be egy levél nyugtató és nyilván mindenki ki akarná mosni magát belőle, ha nem hal bele. Úgyhogy szerintem azt mondasz, amit akarsz, úgyis oda visznek.
márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

...hát... a pszichológusnak az a feladata, hogy kiszűrje a szándékosságot.

Véleményem szerint bármit mondasz, ő tudni fogja, mi történt - vajon mi másért vettél volna be annyi nyugtatót egyébként?


Akkor már inkább legyél őszinte vele, hátha még segíteni is tud valaki - nyilván vannak lelki okok, amiket meg kellene beszélned valakivel.


Jobb egy olyan helyzet, amikor az ember beismeri a történteket mint egy olyan, amikor tagad és hülyének nézi a többieket.


A háttérprobléma kezeléséhez előbb az kell, hogy beismerd a tényt, hogy mit csináltál. Értem, hogy az öngyilkosságot megkísérlők nem szokták úgy érezni, hogy nem kellett volna megtenniük a dolgot, de ettől még tudatosulnia kell annak, mi történt.


Van olyan ismerősöm, aki elkeseredettségében (szerelmi bánat) öngyilkosságot kísérelt meg, és előtte többször is próbálkozott.

Az utolsó eseténél bekerült zárt osztályra egy kis időre és mérges volt ránk, hogy bevittük sürgősségire (normálisan beszélgettünk, de nehezményezte).

Utólag viszont azt mondta, azért átértékelt néhány dolgot magában a többieket látva, gyakorlatilag látta, sokaknak mennyivel nagyobb problémája is van és mennyivel rosszabb helyzetben is vannak emberek.

Nem érezte jól magát bent az igaz, de összességében segített neki az, amit megtapasztalt.

Ő most gyermekes édesanya és kiegyensúlyozott házasságban él.


Magyarul könnyen fordulhatnak jóra is a dolgok, ha fel tudod dolgozni az okot, amiért az öngyilkossághoz fordultál, és tud(hat)sz változtatni rajta.


Legyél őszinte és beszélj a problémáidról szakemberrel!

márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit kéne hazudni? Szerinted, nem tudják, hogy begyógyszerezted magad? :D Nem a te mellébeszéléseidre fognak alapozni, hanem a vizsgálatok eredményeire.
márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges kamuzni a te helyzetedben...
márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj mert rosszabb lesz.én jártam már ugyan így.persze egyből ott kötöttem ki,esélyem se volt
márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3%
Van valakinek tapasztalata, hogy egy ilyen eset után kb. mennyit kell bent lenni?
márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

"Eskü azt hittem gumicukor"

"Nem kell a segítség, köszönöm, inkább megdögleni szeretnék"

márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#8 13:10

Nem hiszem, hogy erre van általános válasz - valószínűleg függ a konkrét esettől, a körülményektől, a személy viselkedésétől, családi helyzettől (ismétlés veszélyétől)...


Valószínűleg nem az a legjobb megoldás, ha az ember egyszerűen csak "szabadulni" szeretne a helytől - az az alapproblémát nem fogja megoldani, és hangsúlyozom, nem az az "alapprobléma", hogy élsz...

márc. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!