Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy a kisbabám emiatt...

Lehet, hogy a kisbabám emiatt nem tudott szopni?

Figyelt kérdés
A terhesség alatt alkalom szerűen végig Rivotrilt szedtem. Aztán császároztak és a babám nagyon jó állapotban született meg. ellenben nem tudott szopni. Valahogy nem jött rá a technikára és most, 6 hetesen sem tudja bekapni a játszó cumit. Azt olvastam, hogy táplálkozási nehézséget okozhat a babánál a Rivotril és szívműködési zavart , és az én babám a kórházban többször is mikor nagyon sírt elkékült. Lehet , hogy ezeket mind a Rivotril okozta? Sajnos muszáj volt szednem, orvosi utasításra, de ezek után abbahagytam.
márc. 20. 05:31
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nincs lenőve a nyelve? Szoptatási tanácsadónál voltatok?
márc. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy ez okozza.
márc. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyes! Voltunk és nincs lenőve ,nézte fül-orr-gégész. Azt mondják, rossz a technikàja, kicsit ügyetlen, mert császáros baba. De amúgy tejem sincs már ,úgyhogy mindegy is.
márc. 20. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is császáros voltam mindkétszer és tapasztalatom illetve olvasmányaim szerint ebben sincs összefüggés, maximum csak pont a riogatás miatt lesz önbizalomhiánya az anyának ezen a téren is.

Cumiztatás viszont okozhat ún. cumizavart (mert másképp kell belőle szopni, mint a mellből és könnyebben, azonnal jön), vagy ha befelé áll vagy lapos, túl kicsi a mellhez képest a mellbimbó... vagy ha csak rosszul van rátéve a baba a mellre, nem nyitja elég nagyra a száját, nem megy elég mélyre, hogy a bimbóudvart tudja összeszorítani.

A Rivotilhoz nem értek... Ha ez olyan, ami kémiai függőséget okoz az anyánál, akkor valószínűleg a gyereknél is, és nehezebb lehet neki, hogy mikor megszületik, akkor elvonási tünetekkel is meg kell küzdenie (mint a dohányosok gyerekeinek). Valószínűleg ez kiszámíthatatlan.

márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudott mellből szopni az elejétől kezdve. Kicsi a szája, a bimbóm még nagyobb volt de be tudta kapni, csak nem melózott vele elég ideig. És csak előtejem volt kb egy csepp és az lenyalogatta és nem volt utána hajlandó már akkor sem bekapni rendesen a mellet ,mikor rendesen volt tej.
márc. 20. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy a császàr miatt ügyetlenebb. Szoptatási tamácsadóval beszéltél?
márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!