Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi vihet rá valakit arra,...

Mi vihet rá valakit arra, hogy öngyilkosságot kisérlejjen meg?

Figyelt kérdés

Egyik kollégám, tavaly decemberben öngyilkosságot követtet el. Felakasztotta magát a garázsban, amíg a felesége és a gyerekei a házban pihentek. A kötél nem volt elég erős, hogy megtartsa a súlyát, így az elszakadt és a kollégám leesett. Erre zajra ment ki a felesége, hogy mi történt. Látta a férjét a betonon, és hívta is a mentőket.

Én csak most tudtam meg az esetett, de számomra elképzelhetetlen. Tudomásom szerint nem volt neki semmilyen problémája, és anyagilag is rendben voltak.



márc. 22. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Olyan traumák, belső dolgok, amikről nem beszél senkinek. Gyerekkorban molesztálták, el vannak adósodva és csak kívülről látszanak jómódú, boldog családnak, beleszerett valakibe, de nem mert elválni, nem érzi értelmét az életnek, megtudta, hogy betegsége van, sokminden lehet az ok.
márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
75%
Ezek szerint mégiscsak volt valami problémája.
márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj mindig ez az első reakció, hogy jaj hát mi gondja lehetett.

Senki nem reklámozza, (főleg a munkahelyén) hogyha valami komoly gondja van.

Én sem vagyok jól lelkileg, mégsem híresztelem.

Valószínűleg súlyos oka volt annak amit tett a kollégád és nagyon el lehetett keseredve. Szomorú.

márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Rengeteg minden, trauma, vállás, magány, anyagi helyzett, hozzád közzel álló személy halála, sikertelenség, kilátástalanság, depresszió, egyéb mentális betegség. Rengeteg oka lehet egy öngyilkosságnak, ezt csak azt tudja aki öngyilkosságot kísérlelt meg, vagy az lett.
márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon sokféle ok létezik, aminek elég nagy százaléka olyan, ami egy külsősnek, idegennek fel sem biztos, hogy tűnik. De vannak olyan esetek is, amikor annyira nem látszódik, érződik valakin, hogy ilyesmin gondolkodik, hogy a legközelebbi hozzátartozók sem észlelik időben a bajt.


Gyakori kiváltóok a bántalmazás, bullying, főleg a tinik, fiatalok körében, akkor a szerelmi bánat (viszonzatlan szerelem, megcsalás/félrelépés, szakítás, házasság/esküvő lefújása), kortól függetlenül. Ezeken kívül a csalódások, különféle helyzetek, amik után kilátástalannak érzi az ember a helyzetét (nagyobb bírság, börtönbüntetés, hatalmas pénzvesztés), a kiégés, depresszió is vezethet ehhez, megszégyenülés, elfojtott traumák is.

márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Például a rossz helyesírás.
márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
46%
Nekem van egy adott elméletem, hogy sokan pont akkor lesznek igazán mélyponton amikor minden céljukat elérik és látszólag mindenük megvan. Siker, pénz, család, barátok. Minden megvan, mégis azt érzik, hogy nem boldogok.
márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Pl.erős depresszió. Az anyagi jólét és, hogy kívülállóként mit látsz nem zárja ki, hogy szenved.
márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
7! Nekem egy ilyen rokonom lőtte fejbe magát.
márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Szenvedés és kilátástalanság
márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!