Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez depresszió,...

Szerintetek ez depresszió, vagy milyen mentális gond lehet?

Figyelt kérdés

Sajnos már elég régóta azt érzem, hogy depressziós vagyok, de introvertált biztosan.

Igazából a gyerekkorom 90%-a rosszul telt, állandóan veszekedés volt otthon, aztán apám lelépett amikor 10 éves voltam.

Még úgy kisebb koromban kb 12 éves koromig egész jól barátkoztam, találkoztam haverokkal, ilyen tájt volt az első idézőjeles kapcsolatom egy lánnyal, de nyilván az nem volt komoly, de mindkettőnk életében nyomot hagyott.

Aztán nem tudom miért de egyre kevesebbet haverkodtam, inkább ilyen magamnak való típus voltam iskolában, középsuliban is 2-3 haverom volt, de ott se nagyon beszélgettem senkivel. Egyébként ismerősökkel tudok beszélgetni, de nem én vagyok a téma indító, és olyan nyíltan nem tudok beszélgetni, mint családon belül.

Nagy tömeg közé nem szívesen megyek, de végülis eltudom viselni, pl koncert vagy mozi, busz.

Jelenlegi munkahelyem is eléggé rossz, semmi kedvem nincs csinálni, de muszáj, nincs más opció.

Én még azon csodálkozok, hogy azok után amiken keresztül mentem eddig még nem kötöttem ki a pszichiátrián. Igazából másoknak erről nem nagyon beszéltem, ők meg nem értik miért vagyok ilyen, pedig szeretnék változtatni, csak nem tudom hol kezdjem.

19/f


márc. 24. 19:18
 1/1 anonim válasza:

Sajnos nem tudok a kérdésedre választ adni, véleményem szerint reménykeltő kijelentés, hogy szeretnél változtatni, csak nem tudod, hol kezdd. A változtatáshoz bátorság kell, és belátni amit nem tudunk pedig bölcs dolog.:) A következő lépés szerintem az, hogy segítséget kérsz. Ajánlom a lelkigondozói beszélgetést! Nekem sokat segít pl:)

Üdv, 28/n

márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!