Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet, hogy nekem nincs...

Létezhet, hogy nekem nincs szükségem emberi kapcsolatokra? Vagy ez már a személyiségem/pszichém része lett?

Figyelt kérdés

A kérdés azért fogalmazódott csak meg bennem, mert jelenleg véletlen barátkoztam interneten, de a szokásos érzelmi behatások történtek.


A helyzet az, hogy valóságban könnyen elmarom magam mellől az embereket, vagy csak nagyon unom őket így nekem még nem volt tapasztalatom nagyon barátságra, mert olyan felszínes minden.

Gondolkodom, hogy attól társas vagyok e egyáltalán, mert foglalkoztat a kérdés de én akárhol vagyok még csak nem is akarok semmilyen beszélgetésben részt venni, a kérdésben is lehet csak valami önigazolást keresek.

A lényeg, hogy ha neten is barátkozok meggyengít, mert vannak olyan napok, mikor mindenhonnan az a behatás érződik, hogy senkit nem érdekelne ha eltűnnék. Van hogy beszélek valakivel aztán hanyagolva érzem magam, nagyon introvertált emberek társaságát keresem csak akik képesek rám hangolódni, de őszintén szólva ha kicsit is barátkozok több ártalma van, mint haszna, mert szorongások törnek rám tőle, hogy mi az hogy velem nem foglalkoznak.

Viszont mikor egyedül vagyok és elfoglalom magam hónapokig és erre koncentrálok semmi gond nincs. Nagyon izoláltan élek, de ilyenkor azért eszembe szokott jutni néha, hogy miért vagyok pontosan ilyen. Sehol semmilyen körülmények közt nem keresem az emberek társaságát mert egyszerűen unom őket, a szociális tevékenységeket is meg mindent. Csak az emberbe bele van táplálva valami, ami kicsit kényelmetlenné teszi ezt néha. Talán vágyok én is valamire, de ahhoz nagyon olyannak kellene az embernek lennie, mint én vagyok meg velem kellene szinte csak foglalkoznia (tudom hogy ez nem kivitelezhető de lehet még akkor is megunnám)

Sose kerestem a társas dolgokat és nem akarok semmilyen beszélgetésben részt venni. Nem csak azért mert folyton rossz tapasztalataim vannak és túl zárkózott vagyok megnyilvánulni, hanem mert egyszerűen jelentéktelennek érzem az egészet.

Csak el szoktam mégis gondolkodni, hogy ez számít e bármit. Inkább az érdekel most is van e valaki hasonló cipőben. Bevallom néha kellemetlen is tud lenni, hogy senkim nincs de egy "jobb egyedül" állapotban vagyok. És ez már nem fog változni, mert leéltem így 30 évet.

Talán változtathatnék rajta de ezen a részén nem is akarok. Most attól, hogy változok nem fogom az embereket megszeretni. Egyébként ez annyiban más, hogy a kinti embereknek nagyon ellenszenvesnek tűnök vagy csak röhögnek a szociális megnyilvánulásaimon, beszédemen mert csak annyit szólalok meg amennyit muszáj a pénzért. Amúgy a tényen nem változtat, nem csak én vagyok így, az emberek többségét könnyen elfelejtik.


márc. 26. 04:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Az olyan dolgok érdekelnek, amiben nem kell közvetlen kapcsolatba lépni egy emberrel, hanem az "alkotásával. Tehát sok videót nézek az interneten, amiben emberek beszélnek és ez is érdeke, de ez is egy olyan dolog hogy amíg nézi az ember olyan, mintha egy közvetlen érték lenne ami felszines de legalább izgalmas.
márc. 26. 04:59
 2/4 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám...

Szintén már 30

Szerintem minimális igény emberi társaságra mindenkiben van,de ha nem találunk olyat akivel tényleg de tényleg jó időt tölteni akkor inkább az egyedüllét... én is ilyen vagyok. Munkában is rendesen eroltetem hogy szocializálodjak, pedig igazából kb ránézni sincs kedvem senkire. Nem érdekel amirol beszelnek,nem akarom udvariassagbol megkerdezni hogy van mikor egyszerűen nem érdekel...nem akarok semmit tőlük. Viszont magánéletben van pár ember akikkel jó beszelgetni. Egy ideig... aztán visszavonulok

Szerintem nincs ezzel baj

Nagyon erőltetik hogy az ember társas lény de mivel már az evolúció azon a szinten tart, hogy akkor is életben tudsz maradni ha nem szocializalodsz,szerintem egyre inkább kevésbé lesz igaz.

Ahogy te is mondod egy tartalomgyartot nézni is már elég kielégítő hogy emberi hangot hallasz,erdekes a téma de nem kell beszelned,megszolalnod

márc. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, köszi hogy írtál! Valóban, én is inkább vagy tartalomgyártó lennék (videó vagy zene), vagy inkább nézek valakit, ahogy beszél "hozzám". Inkább hallgatni szeretek valakit, ha érdekes a téma, de nem tartok igényt hozzászólni mert engem teljesen más dolgok érdekelnek pl. mint az átlagot.


Amit írtál, munkában sajnos én is erőltetem, hogy ne legyen gond. sokszor volt már gond a nagyon introvertált stilusomból, habár én most is inkább csak pár szót mondok. nem igazán tudom magam kifejezni szavakkal. bár abban a témakörben, ami érdekel (kevés és szélsőséges) meg tudnék szólalni, de teljesen más világban élek. Engem még ilyen "alapnak" mondott dolgok se érdekelnek, rendesen irritálni szokott ha túl sokat beszélnek és túltolnak egy témát, ami nem is érdekes meg negatív/lehúzó. Körbe állják egymást beszélgetni az emberek és hallgatni. Jobban szeretem a csendet, vagy az imént említett tartalmakat. De hozzám hasonlóakkal szívesen beszélek, csak az nagyon kevés. Valamilyen szinten tuti társasok vagyunk, csak valahogy mintha ez a "jobb egyedül mint ilyen emberekkel lenni" dolog van és lehet beleivódott a személyiségünkbe. Sokat szeretek amúgy ezeken merengni, meg jobb szeretem a belső hangom hallatni. Én is ugyanúgy visszavonulok egy idő után. Nem gondolom, hogy amúgy baj lenne vele, csak néha olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, hogy én sem tudom mit akarok. leginkább nyugalmat. :D

márc. 26. 10:55
 4/4 Bandynk24 válasza:

Én sem vagyok embercentrikus.És lelki segítségnyújtással foglalkoztam.

Rájöttem,nincs értelme.

Állataim vannak és templomba járok.

Melóban csak muszájból szólok ha kell.

De így vagyok boldog.

Továbbá a sok hazug stb ember után még az igazságérzetem is visszatért.

ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!