Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline reakció? Ezt...

Borderline reakció? Ezt kezeltetni kéne?

Figyelt kérdés

Alig ettem egész nap, mert úgy beszéltem meg anyummal (20 éves lány vagyok), hogy estére csinál vacsorát. Fogyózom és estére akartam hagyni magamnak, hogy egyek egy normálisabb adagot,szóval eléggé vártam.

Hazaérek, erre nuku kaja. Elfelejtette. Kiakadtam. Bezárkóztam a szobámba, nagyon ideges voltam, felvagdostam a karomat, lenyugodtam picit, jobb lett. Bebújtam egy pulcsiba - hogy ne lássa, hogy vérzem- kimentem, anyum bocsánatot kért, nagy nehezen csináltam magamnak hideg vacsit.


Ez a reakció talán eltúlzott, nem a helyzethez illő. Gyanítom ez nem normális. Egyszer voltam dokinál, borderline gyanúja felmerült, egyelőre nem indult el a feltáró terápia, még várnom kell két hónapot, hogy sorra kerüljek.



márc. 26. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát ja nem egészséges

Én is ilyen vagyok ezért kell gyógyszereket szednem

Annyi hogy mikor majd sorra kerülsz a dokinál mond hogy olyan antidepit írjon ami nem hízlal (sok fajta van)

márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem kezeltetni kéne, hanem felnőtt módra fegyelmezni kéne magadat! Ne fogd rá a gyermeteg önzőségedet valamiféle betegségre!
márc. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
De hát ez létező betegség
márc. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1es, reménykedem, hátha gyógyszer nélkül is menne,csak terápiával. De lehet ez álomkép.


#2es, önzőség? Magamat bántottam, nem mást.


#3as, mármint, ezt hogy érted?

márc. 26. 23:36
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Azért bántottad, mert nem bírtad elviselni, hogy anyuci nem udvarolt körbe, mert elfelejtette. Egy érett felnőtt ezen nem akad ki, hanem megengedi az anyjának, hogy ő is gyarló ember legyen. És ha problémája van, arra nem teljesen improduktív, semmire nem vezető módon reagál.
márc. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5, hmm. Nem vártam, hogy körbeudvaroljon. Tudod, sohasem udvarolt körbe. Általában családi diszfunckió okozza a személyiségzavarokat, főleg borderlinet, csak hogy tudd, mielőtt ítélkezel:) A lényeg, - amint remélem azt te is érzed és csak tetetted a hülyét, hogy tudj mibe belekötni- itt azon van, hogy az adott hétköznapi szituációra egy reakcióm volt, ami önsértésben végződött. Ne aggódj, anyum a részéről egy viccel elütötte a dolgot;)
márc. 27. 00:55
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Fogalmad sincs mik az igazán magy bajok az életben,amik miatt valaki tényleg felvághatná az ereit.

Örülj, hogy egyáltalán van anyukád,aki bocsánatot kért,mert elfelejtette a vacsorát.

Örülj,hogy van hova haza menned,van családod.

Ne az ereidet vágd,hanem adj hálát inkább ezért a két dologért.

A legtöbb mentális betegnek pont a család nem adatik meg...

márc. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Jellemzően nem ilyen dolgok miatt vágja magát, aki borderline. Ez stresszkezelési probléma inkább.

Sokféle betegség tünete lehet a vagdosás/önsértés, nem tudom, miért égett bele az emberek agyába, hogy ez borderline tünet.

márc. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is várj meg egy komoly sématesztet, mielőtt magadra aggatod a borderline diagnózist. Szerintem nem lenne ilyen fokú rálátásod, ha borderline lennél. Erős frisztráció ért, és a dühödet önmagadon vezetted le, ennyi történt, ez még nem borderline.
márc. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez furcsa is volt számomra, eddig más szituációk miatt vágtam magam. Pl egy nálam idősebb férfi iránt érzett viszonzatlan szerelem. Akkor öngyilkos is akartam lenni, osztályra is beutaltak. Az pokoli volt. Aztán fél év rajongás, sóvárgás után hirtelen elmúlt, nagyon utáltam már akkor, észrevettem a nagyon is halandó, szánalmas oldalát.

De ezt már még szoktam, hogy vágom magam, ha utálom magam, ha úgy érzem keveset érek el, ha úgy érzem egy senki vagyok, stb. Dührohamnál általában ütni szoktam magam. És azért a dühroham megalapozottabb is. Ezért volt furcsa hirtelen a vagdosas, egy ilyen ügy miatt.


Hat igen, én is várom a diagnózist, kiderül majd valami.

márc. 27. 09:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!