Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális, vagy elmentek...

Ez normális, vagy elmentek otthonról?

Figyelt kérdés
Nagyon komoly hangulatingadozásaim vannak, a buszon meg rám jött az énekelhetnék. És rendesen ideges voltam, hogy nem énekelhetek, mert nyilván nem akartam hülyét csinálni magamból. Egyébként 22 éves vagyok, elvileg bipoláris zavarom van, de teljesen beszámítható vagyok, ráadásul nagyon felelősségteljes munkát végzek.

márc. 27. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

Hát figyelj, lehet hogy csak egy ilyen korszakod van

De mindenképp járj pszichológushoz

márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Ez nem teljesen normális dolog! Biztos van valamilyen mentális betegséged. Most kezdődnek a kezdeti panaszok és pár éven berül fog kiteljesedni. De ha még most orvosi segítséget kérsz akkor talán még meg tudod előzni a nagyobb bajokat és kordában tudod tartani a betegséged valamilyen szinten.
márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát bipoláris zavarom van, amit nagyon nehezen tudok kontrollálni, nekem az a legfontosabb, hogy beszámítható maradjak. Egyébként apám skizofrén, és teljesen beszámítható, sőt vállalkozásai vannak(ezt dicsekvésből írom, hanem ezzel csak arra célzok, hogy ő is tud teljes életet élni, márpedig a skizofrénia sokkal súlyosabb, mint a bipoláris zavar).
márc. 27. 22:21
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

Persze lehet teljes életet élni sokféleképpen nem kell aggódni

Gyógyszer nincs erre amúgy?

márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Akkor valszeg örökölted a skizofréniáját. Elég gyakori ilyen betegséget örökolni a szuleidtol meg a nagyszuloktol.
márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%
De van gyógyszer csak ahhoz hogy ilyeneket szedjen diagnózis kell!
márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Jó lenne ezt a megfigyelésedet a pszichiáterrel megbeszélni és a felírt gyógyszereket rendesen szedni.
márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként ez az éneklés dolog úgy jött, hogy sokáig jártam énektanárhoz, mert tudok énekelni, és két napja benne van egy zene a fejemben, szóval szerintem ez nem a megbolondulás jele. Engem ezek a hangulatingadozások zavarnak. Nem akarok gyógyszert szedni, inkább azon gondolkodom, hogy elkezdek egy pszichoterápiát, mert úgy érzem, hogy szükségem van rá.
márc. 27. 22:33
 9/19 anonim ***** válasza:
22%
Mi az istennek kell kontrollálni? Beteg vagy, és nem szeded a felírt gyógyszert? Hogy az istenbe képzeled ezt? A gyakoritól vársz megoldást?
márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nekem nincs felírva semmilyen gyógyszer, sőt mikor voltam pszichiáternél azt mondta, hogy nem hajlandó felírni nekem semmilyen gyógyszert, mivel nincs rá szükségem.
márc. 27. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!