Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter mindig csak...

A pszichiáter mindig csak gyógyszert ír vagy van hogy mást is csinál?

Figyelt kérdés
márc. 30. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ő felméri a helyzeted és gyógyszerez. Ha mást kell csinálni, tovább küld pszichológushoz.
márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van hogy mást is csinál (pszichoterápia) de a legtöbb gyógyszert ír fel.
márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Néha szokott kérdéseket is feltenni. Illetve inkább a pszichiátriai asszisztens, mert a pszichiáter nem ér rá, nagyon sok dolga van itt nálunk, és kevesen vannak. Az asszisztenst nem kedvelem, és a túl ostoba és személyes, intim kérdéseit. Volt mikor nem válaszoltam rájuk, és megsértődött, hogy ő csak a munkáját végzi. Lesz*rom, én is egy érző lény vagyok, nem egy kísérleti alany, akivel bármit meg lehet tenni. Nem éreztem úgy, hogy azok a kérdések, és megválaszolásuk bármiben is segítettek volna, inkább a megaláztatásomra szolgáltak. Na és egy Pszichiáternek még válaszoltam volna is, de az asszisztensnek aki még rohadt ellenszenves, és ellenséges, valahogy nem akartam, csak azért mert kíváncsi bizonyos dolgokra, és tudjon mit írni a beteglapomra. Azért álljon már meg a menet, kiszolgáltatott betegként nem csinálhatnak meg velünk amit akarnak, és nem kötelező minden hülye kérdésükre válaszolni. Még ha emiatt a nagykegyesen az asszisztens "diagnosztizált"nálam egy másik kórképet is csak úgy mert nem működtem teljesen közre. Az ügyesen megírt irományát meg csak átviszi a szomszéd szobába aláíratni a pszichiáterrel, aki még csak el se olvassa a kórlapot.

Legutóbb meg csodálkozott a főorvos asszony, hogy hogy miért van a betegségek közt a papíron, hogy bipoláris vagyok, hisz ő nem tapasztalt ilyen irányú tüneteket rajtam, ezt csak az asszisztens írta rá, mert így esett neki jól.

márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szóval az állami intézményekben nálunk Kecskeméten így zajlanak a dolgok, kb mintha a középkorban lennénk.
márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én pszichiáterem 50 percen keresztül beszélget velem és gyógyszert ír fel.
márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérdés,hogy csak pszichiáterről van-e szó, vagy pszichoterapeutáról.
márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A pszichoterapeuta is orvos?
márc. 31. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeuta lehet orvosból és klinikai szakpszichológusból is (talán még egészségpszichológusból is), de csak orvosi alapvégzettséggel lehet gyógyszert felírni, ennyiben különböznek.
márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Néha iszik egy kv-t vagy kimegy szarni.
ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!