Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antipszichotikum drognak...

Az antipszichotikum drognak számít?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert kicsit rá vagyok függve, szeretek bevenni belőle reteksokat és kiütni vele magam, ha beveszek 9-10 mg risperidone/riszperidont akkor kidőlök és halálra vagyok szedálva az ágyamban és nem érzek/gondolok semmit se pár óráig. Életem legjobb érzése, pár hónapja minden nap ezt csináltam, de mostmár max kéthetente egyszer. Illetve van haverom aki ketaminozott/ik és mondta, hogy a haloperidol meg a riszperidon/risperidone (antipszichotikumok amiket ő tol) olyan mint a ket csak gyengébb egy fokkal. Mármint szedáció terén.

Én sose ketaminoztam szóval ezt én nem tudom alátámasztani, hogy hasonlóak, de az fix hogy nagy dózisban az antipszicho nagyot üt.


Ti mit gondoltok az antipszichotikum “hatását” nézve drognak számít? Mert tudom sokak szerint csak az drog ami illegális, de ezen kívül szerintem simán lehet drog az antipszichotikum mert kémiai változást idéz elő az agyban.



ápr. 3. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy drog. Konkretan visszaelsz vele, sulyos problemaid vannak. Egyaltalan honnan szedsz ilyen mennyiseget? Mert tuti nem orvos ir fel ennyit.
ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Drog nem csak az, ami illegalis, a legnagyobb drog pl az alkohol. Barhol megveheted.
ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Orvos ir ki nekem minden honapban egy doboznyit. Abbol bevettem sokat, aztan meg napokig nem szedtem, de ott szrul voltam, hanytam, hőhullámok vertek le, szedultem, aztan volt hogy kertem havertol kolcsonbe, ő adott es igy atveszeltem. De mar lealltam a visszaelessel. Mert lett tole akathisia-m meg alkoholista szerű remegésem. Amióta ezek a tunetek megjelentek csak ket-3 hetente egyszer utom ki magam.
ápr. 3. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne csinald.
ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan oka van, hogy felirja az orvos, gondolom van valami diagnozosod is. Amit muvelsz, azzal sokat ronthatsz a meglevo problemaidon is, es most van egy plusz problemad melle, a fuggoseg.
ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem az előírás szerint szeded, akkor az.
ápr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Minden gyógyszert lehet szarul használni és akkor drog.
ápr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
a gyógyszer nem drog
ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A gyógyszer nem drog.
ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Mit is mondjak, én kemény gyógyszerfüggő voltam (Xanax, különböző altatók, ráadásul alkohollal toltam), de az antipszichotikummal nem nagyon mertem szórakozni. Akár növeltem, akár csökkentettem az adagot, csúnya rosszulléteim lettek (pl. szédülés, egyszer el is ájultam).
ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!