Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz az,hogyha trauma ér...

Igaz az,hogyha trauma ér valakit akkor az agy képes kitörölni a traumával kapcsolatos emlékeket?

Figyelt kérdés
Ez egy érzékeny téma nálam,de röviden annyi,hogy az élet egy elég abuzív,és alkoholista édesanyával „áldott”meg aki ráadásul nagyon kicsi koromban lemondott rólam ami eléggé rányomta a bélyegét az életemre mint személyiségemet mind gondolkodásmódomat illetően.Viszont arra a korszakra nem emlékszem mikor vele voltam és bántalmazott,pedig kb sokmindenre emlékszem a kicsi koromból.A bántalmazott korszakomról nagyrészt a közeli rokonok/azok ismerősei alapján tudok. Az anyámmal töltött időből is nagyon kevés emlékfoszlány van meg. A kisgyermekkori trauma okozhatja ezt?

#trauma #Bántalmazó szülő
ápr. 4. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, disszociációnak nevezik. Ez az agy egyik védelmi mechanizmusa.
ápr. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább eltemeti, mint kitörli.
ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
Törölni nem – elfojtani, eltemetni igen. Az lehet, hogy egész életedben nem fognak újra előjönni a konkrét emlékek, de "implicit emlékként", tehát a személyiségfejlődéseden hagyott nyomként végig ott lesznek, hacsak nem sikerül feldolgozni, azaz nem történik (a te szemszögedből) valamlyen valódi jóvátétel a történtekre, ami újraírja a személyiségednek ezt a részét.
ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem torolni is tudja

Nekem is vannak dolgok amikre nem emlékszem

Pl gyerekkoromban az apám verte az anyámat előttem és nekem ebből csak egy homályos másodperc van meg. Pedig volt ott minden mert ömlött a vér

ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:

tegnapelőtt 14:19

Ezt jelenti az elfojtás. Ott van, ki is hat az életedre, de te nem tudsz róla többé. Amikor meg bajod van tőle, akkor nem érted, mitől, "ok nélkül szorongok", más dolgokban látod a bajt, stb.

ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!