Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jártatok így, hogy rájöttetek,...

Jártatok így, hogy rájöttetek, hogy beszukult tudatállapotban éltetek több évet, valami trauma után?

Figyelt kérdés

Én rájöttem, hogy így éltem vagy 20 évet, mert egyik csapás jött a másik után es teljesen egyedul kellett megoldjak mindent, es ez nagyon ijesztö volt.

Egy erzekeny, jóltanuló, törekvö lany voltam, es hirtelen apam felreallt, egyedul kellett intezzem az eletem, anyam ömgyilkossagot kíserelt meg, ferjhez mentem egy szadisztikus pasihoz, aki lelkileg kínzott.

Mire elvaltam stb utana tovabbi streszz es csapasok következtek, mint egy rémálom volt a tovabbi 20 év.

Egy idö utan (most utólag látom) az agyam ”elzsibbadt” azaz mar nem voltam önmagam, eltem az eletem, de csomó rossz döntest hoztam, munka helyeket nem tudtam megtartani, figyelemzavar miatt.

Szerintem pszichotikus allapotba kerültem, egyszeruen mar csak reagaltam a környezetemre, de en sehol nem voltam.

Honnan tudhatom, hogy jobban vagyok?


ápr. 5. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, de nekem csak a középiskola volt rémálom, de az nagyon. Most így utólag tudom, akkor volt az első sub-om, komoly pszichotikus állapot, ezt a terapeutám mondta. Nem emlékszem szinte semmire, csak a felébredésre ami iszonyú szar volt! Rányomta az egész életemre a bélyeget. Most már úgy ahogy rendben vagyok, így 45 évesen, de az az időszak okozta a skizoaffektív zavaromat, ami majdnem 30 voltam mire kiderült és kezeltek, most már megtanultam együtt élni vele. Úgy a világ dolgainak most sem tudok örülni, egy jó filmnek sem, de megvagyok, van normális állásom, de egyedül, gyerek és férj nélkül. Ez van. Nem tudom, hány éves vagy, de remélem boldogabb, és el tud halványulni a múlt egyszer!


Szerintem ha átlátod már az egészet, jó nyomon vagy, és jobban vagy! Ahogy ezt leírtad!

És sok sikert! 😊

ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Örülök, hogy jól vagy. En is mondhatni, en tudok örülni egy jó kavenak, egy szep szép vázának, vagy akarminek, de a következmenyeit a döntéseimnek, amit ebben az allapotban hoztam, maig viselem es életem végéig fogom. Amelyek lehet vegulis nem mindig es nem teljesen negatívak
ápr. 5. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen és pont a covid hozta elő ezt bennem

Azóta meg amiatt van Derealizációm mert nem fogom fel hogy mi történt velem amiatt

ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!