Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Kérlek segitsegek

Mit tegyek? Kérlek segitsegek

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Oszinten fogalmam nincs hogy mit keresek itt… Csak egyszeruen valaszt szeretnek kapni vegre. 7 honapja benne vagyok egy kapcsolat ba. Elejen teljesen boldog voltam, egyszeruen o volt az alom fium elnem hiszitek h mennyire szerelmes voltam bele (felfoghatatlanul) sot meg most is de nem mindig… ugy erzem hogy bpd-m van de mivel 18 alatt vagyok igy ezt meg nem mondhatom biztosan..

Az a gond, hogy en kiszeretnek ebbol a kapcsolatbol lepni… mert ugy erzem csak fajdalmat okozok a baratomnak is, es magamnak is de nem csak emiatt persze. Sajnos ugy kezdodott a kapcsolatunk hogy egy rossz tarsasagba keveredtunk bele (drogosok) de leginkabb fuveztek vagy peneztek (thc-p, hhc) es hat ugye mind a ketten kiprobaltuk nekem elsonek es a baratomnak is a hhc vape volt (rossz dontes volt) o se szerette azt annyira engem meg elvitt a mento…sajnos nem tanultam a hibambol es tovabb folytattam ugyan ugy szivtunk hhc-t stb es eljott az uj ev es akk engem a baratom nagyon lecseszett h 7 slukkott szivtam a thc-p vapebol de itt leszogezem h en nem tudtam h o emiatt haragudni fog ram

mindegy nem is ez a lenyeg

tettunk mindketten egy jujevi fogadalmat hogy o leteszi a snusszt en meg a nyugtatot es a fuvet (nekem nem sikerult)

sajnos idovel rajott h ugyan ugy folytattam de a fuvet csak 2x nyugtatot meg rendszeresen elhiszem h felt meg stb de en szo szerint anelkul nem birnek elni es ezt megkell ertenie

na es itt arrol lenne szo hogy kiszeretnem probalni az ekit.. annyira ugy erzem hogy muszaj megtapasztalnom milyen erzes de egyszeruen nem akarok masoknak csalodast okozni de megis szeretnem

ugy erzem minden egyes percben nem szeretnek magamnal lenni vagyis valami szer hatasa alatt akarok lenni de idk

es ez tudom hogy nem normalis egyaltalan nem

ti mit tudtok erre mondani?

lehet azt mondjatok h olyan gyerekes vagyok nojjek mar fel stb de egyszeruen nem megy



ápr. 6. 04:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Nekünk embereknek a legnagyobb lelki bajunk a jóságos ISTEN nélküliség. Így a jóságból is csurran csöppen. Ha kell a jóságos ISTEN, megkapjuk a jót is hozzá.
ápr. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Mindenféle tudatmódosító szer használatát sürgősen abba kellene hagynod és nem kell kipróbálni semmi újat. Kár, hogy ennyire becsülöd magadat, hogy ilyen vackokkal szétcseszed a szervezetedet, az életedet, a személyiségedet, stb.
ápr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nagyon fiatal vagy még! Ne tedd tönkre az életed! Próbálj valami mást keresni, amitől jobban leszel! Keress valami hobbit, elfoglaltságot, ami kielégít és nem érsz rá mellette ilyen dolgokat csinálni!

Ha nem boldogulsz egyedül, keress egy szakembert!

ápr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is, fontos hangsúlyozni, hogy mindenki számára különbözőek a küzdelmei és a helyzetek, amelyekkel szembe kell néznie. Nem vagy gyerekes, csak próbálsz megérteni és megbirkózni a saját érzéseiddel és kihívásaiddal. Ne ítéld el magad túl szigorúan emiatt.


A kapcsolatban való részvétel fontos része az életednek, de egyúttal az önmagadra való figyelés és az önfejlesztés is. A leírásodból látom, hogy az alkohol és a drogok jelen vannak az életedben. Ezek az anyagok sokszor csak rövid távú megkönnyebbülést nyújtanak, hosszú távon azonban sok problémát okozhatnak az egészségedben és a kapcsolataidban is.


Fontos lenne megértened, hogy a drogok és az alkohol nem oldanak meg semmilyen problémát hosszú távon. Ráadásul, ha valamilyen mentális egészségügyi kihívásod van, mint például a borderline személyiségzavar (BPD), akkor ezek az anyagok még inkább ronthatnak a helyzeten.


Ha úgy érzed, hogy szükséged van segítségre, ne habozz kérni. Lehet, hogy egy pszichológussal vagy pszichiáterrel való konzultáció segíthet neked jobban megérteni az érzéseidet és megtalálni azokat az eszközöket, amelyek segíthetnek neked kezelni a nehézségeket.


Ami a kapcsolatot illeti, fontos lenne őszintén és nyíltan kommunikálni a partnereddel az érzéseidről és azokról a változásokról, amelyeket tapasztalsz magadban. A jó kapcsolatokban mindkét fél nyitottan beszélhet az érzéseiről és az aggodalmairól, és együtt dolgozhatnak azon, hogy megoldást találjanak a felmerülő problémákra.


Végül pedig, az e-cigi használata sem ideális megoldás a problémák kezelésére vagy az érzéseid enyhítésére. Sokszor az e-cigaretták is tartalmaznak káros anyagokat, és hosszú távon számos egészségügyi problémát okozhatnak.


Fontos, hogy találj olyan egészséges coping-mechanizmusokat és támogató hálózatot, amelyek segíthetnek neked kezelni a stresszt és az érzelmi nehézségeket, miközben támogatod az egészséges kapcsolataidat és az önfejlesztésedet. Ne felejtsd el, hogy mindig van segítség és támogatás, ha szükséged van rá.

ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A könnyen észrevehető elég silány mentális állapotod biztos nem segít. Igazából ez csak a fejedben létezik. Minél több ilyet kipróbálsz annál rosszabb lesz. Én boldog voltam rendbe voltam magammal másfél évvel ezelőttig. Sp ette meg a mentálomat rekord idő alatt úgy hogy észre se vettem. Sokmillió forint, sok egészség oda. Sokszor fogytam le tőle nagyon stb. Hidd el nem éri meg az egész... A te mentális állapotoddal szerintem garantálható a kőkemény függőség.
ápr. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!