Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek azzal, ha képtelen...

A boldogság nem létezik kérdése:

Mit kezdjek azzal, ha képtelen vagyok a boldogság érzésére? (Őrület határán állok, azt hiszem)

Figyelt kérdés

Köszönöm, ha elolvasod a kérdést és a leírást is. Mindenkit megkérek, hogy a bántásomtól, szidásomtól, fikázásomtól tartózkodjon, eléggé utálom magam egyedül is, szóval aki szidna, annál vegyük úgy, hogy megtette. Valószínűleg megérdemlem és jogos is, szóval kár a betűért.


Na szóval. Az a helyzet, hogy képtelen vagyok "boldog" lenni. Hogyan is fejezzem ezt ki... Nem nagyon érzem magam sehogyan sem. Rosszul sem és jól sem. Csak egyvalamit "érzek" és az az üresség, a semmi. (Persze néha ilyen kötelezők vannak, mint éhség, fáradtság, kellemes leülni egy hosszabb séta után, megnevettet valaki), de ez nem boldogság egyik sem.


Hiányzik belőlem a "motiváció" bármire is, nem vágyom semmire. Megfogalmazni sem tudok semmit, amire vágynék. A pénz csak annyira érdekel, hogy kifizessem a kajámat, számlákat, "függőségeket" és maradjon valamennyi tartalékba, ha tönkremenne valami, de egy idő után "úgysem tudom mire költsem". Nem nagy összeg, ami így megmaradt, de ez is már olyan, ami "nem nagyon érdekel".


Nem vágyom semmire sem. Se utazásra, se "értékes" kacatokra, se nagy autóra, igazából semmire. Talán úgy 15-20 tárgy van a világon, amihez ragaszkodom és amelyeknek "megléte" érdekel és megviselne, ha ezek nem volnának (ezek főleg gyerekkori emlékek vagy családi ereklyék). Ha bárki bármit kérdez nekem tényleg "majdnem mindegy", és nem valami menősködésből reagálok így, hanem tényleg nem érdekel. Nem látom értelmét az olyan dolgoknak, mint pl. nyaralás (ott is ugyanolyan semmilyen, mint itt), drága holmik (szebb környezetben legyen ugyanaz a semmi?), emberi kapcsolatok (ezek között is van 1-2 fontos, de a legtöbbje pótolható, sőt csak időkitöltés...)


Időkitöltés!!! Milyen jó szó is ez, az életben szinte mindent ennek érzek. Elfoglaljuk magunkat mi emberek mindenféle baromságokkal, ami nem ad boldogságot, de legalább megy vele az idő, meg esetleg mások elismernek a végén, ha elég időt szántál rá.


Mi boldogíthatna? Munka? Egynek elmegy, könnyű, van valami jó érzés benne, amikor kész egy feladat, de önmagában nem boldogság.


Család? A többségük halott, egyedül a szép emlékek vannak meg, amelyek rendkívül jók arra, hogy kínozzanak néha, hogy "ezek az idők sosem térnek vissza". Nehéz ezt elviselni. Minden eltűnik, megváltozik, "megújul" és minden akaratom ellenére sem tudom az újat megszeretni. Megtanulom használni, elfogadom, haladok a világgal, de nem boldogít, nem szeretem.


Ez most nem "bezzeg a régi jó dolgok" nyeszergés a részemről, hanem inkább a "régi jó"-t nem pótolja jelenleg az "új jó", csak a semmi, az üresség. Ha most idejönne egy terrorista és azt mondaná, hogy "most fejbelövöm önt", azt mondanám, hogy kérem pontosan célozzon, nem szeretnék hosszas haláltusát. De nem érdekel a halál, bár eljönne már.


Maga az öntudatom volna jó, ha megszűnne. Sajnos szenvedélybetegségekkel törekszem is erre egy ideje, bár jól kordában tartom (munkahelyi teljesítményem változatlan, egészségem nem romlik), de ez sem boldogít, csak megnyugtat esténként a fél pohár sör, az altató, a fájdalomcsillapító és a sok evés (keksz, csoki főleg, lehetőleg tejjel)


Úgy érzem, semmibe nem tudok belekezdeni, "megcsinálom, amit mondanak" (vagy épp magamtól, amit kell), de semmi öröm nincs benne, csak az az érzés, hogy "jobb dolgom amúgy sincsen", "kapok érte pénzt", "otthon is ugyanolyan rossz, mint a munkahelyen". Ezért nem öröm pl. egy nyaralás, mert "akkor oda kell menni" valahogy, és egy csomó olyan plusz kötelező feladattal jár, ami épp az örömöt veszi el belőle. A legtöbb dologból amúgy ez veszi ki tényleg a boldogság lehetőségét, hogy több a kikerülhetetlen mellékfeladat vele, mint az élvezet, gyorsan vége van, és aztán megint jön a semmi, a mindennapok egyforma semmilyensége.


Csak nálam ez már extrém mértékű. Utálok felébredni, csak akkor vagyok "boldog", amikor éjjel épp álmodom és nincs ez a sok komplex baromság, mint az életben, nincs öntudat, nincsenek más emberek, nincsenek az örömöt elrontó feleslegességek...


Orvoshoz és magánorvoshoz is járok, nem sok haszonnal. Szedem a gyógyszereket, amik kizárólag arra jók, hogy elvegyék a nagyon rossz kedvemet, a magánnal meg az életben ezen-azon lehet javítani, de a boldogsághoz egy centivel nem jutottam közelebb.


Gondolkodom az öngyilkosságon (annyira, hogy bevan készítve erre a célra 800-1200 darab egyenként 75 mg közötti antidepresszáns (egy ideje nem számlálom ami marad), 190 vérnyomáscsökkentő, 60 altató /Zolpidem/)


Nem tudom mit tegyek, minden nap egy üres kínlódás, főleg a hétvége, amikor otthon vagyok. Még a munkahelyem (pl. most is ott vagyok) elvagyok a kötelező feladatokkal, közben netezem, amikor épp kész vagyok), otthon is kötelező fűnyírás meg főzés, de utána a semmi. Csak a semmi. Néha annyira szenvedek, hogy bedobok egy zolpidemet már délután és akkor legalább megnyugszom, talán alszom is. Jobb, mint élni. Olyankor már kívánom, hogy aludjak el örökre. Ne legyen szenvedés, ne legyen hosszas haláltusa, csak gyors eltávozás. Egyedül a maradék rokonaimnak lesz rossz, de ők majd csak megértik, hogy nekem ez így volt a legjobb.



#a boldogság nem létezik #minden nap egyforma #értelmetlen kényszerfeladatok #nem tudok boldog lenni #gyors halál, eutanázia
ápr. 8. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta azt neked, hogy kötelező átérezni a boldogság érzését ?
ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon elhagyatott lelki állapotot írtál le. Mikor volt a törés az életedben?

Hány éves voltál akkor, mi történt és most mennyi idős vagy?


Az írásodból úgy tűnik, nem vagy tini. Párkapcsolat, esetleg gyermek?

ápr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.


Boldogság nélkül az élet értelmetlennek tűnik, akkor már jobb távozni belőle.


De elég gonosz volt a válaszod.

ápr. 8. 10:25
 4/6 A kérdező kommentje:

2.


Elég sok "törés" volt/van az életemben, nem tudom melyik mennyire befolyásolt. Nem akarom rákenni a saját problémámat "a körülményekre" vagy a szüleimre. Lehet én alapból ilyen vagyok és minden ami történt, az amúgy sem lehetett volna másként.


Törések(?)


1.Szerintem nyomasztó gyerekkor egy alkoholista apával és egy általában öngyilkosságon lamentáló anyával


2.Undorító, posztkommunista, lelketlen pedagógiai intézmények (óvoda, iskola)


3.Rengeteg csalódás az életben, kb. mindenről ami szép vagy jó, hamar kiderül, hogy vagy nincs, vagy legalábbis nem abban a formában. Nincs "közösségi értékrend", "erkölcs" meg a sok szép barátságos ember, ahol minden tök jó, hanem a többség bűnöző (max nem tolvaj vagy gyilkos, hanem csak kicsiben nyomja), csak érdekek vannak. Szarjuk le, ússzuk meg, kerüljük ki, áruljuk el, ha valahol hárman vannak, akkor kettő máris a harmadik ellen szövetkezik, és "minden és mindenki eladó".


4.Láttam a szüleimet verekedni, láttam romákat viccből idős embert megverni, de szkinhedet is, aki csak azért ütötte ki a kisebbséget, mert az épp ott volt.


Áh, mindegy, nem számít. 32 vagyok, "vén hülye", nem várom már az élettől semmit. 27 voltam, amikor elveszítettem a képességemet a boldogságra, előtte még úgy-ahogy ment, volt valami "érzés" bennem, ami talán nem is boldogság, de átszőtt mindent bennem, minden gondolatot, minden motivációt. Aztán egyszer csak az eltűnt, 2019 nyarán-őszén. Megszűnt. Próbáltam visszahozni, de sosem sikerült. Akkor jöttem rá, hogy az életnek nincs értelme, boldogság valószínűleg már sosem lesz, így pedig minden olyan értelmetlen, olyan felesleges időhúzás. Ha volna eutanázia, "élnék" vele (ha ha, de morbid)


Párkapcsolataim voltak a múltban, de sosem éreztem magamat boldognak egyikben sem. A szex extrém nagy csalódás volt (2 különböző személlyel próbáltam, hátha nem bennem van a hiba, akkor voltam 19 és 22), nem tudom miért vannak mások ennyire oda érte. Az önkielégítést is csak egy kötelező dolognak érzem, mint éhségnél az evést. Gyorsan letudni és elmúlik a rossz érzés. Van, hogy egy nap többször is kell, de így sem okoz boldogságot, de még igazán fizikai élvezetet sem. Csak meg kell csinálni, hogy megszűnjön a gyomorideg meg az a furcsa szorongó érzés. Kis eufória van vele, de nem érzem jónak.


Ahogy a drogok többsége sincs rám hatással. Cigi, pia szintén nem nagyon, a pohár sör is csak az altatóval együtt "andalít el", hogy tudjak aludni (2019 ősze óta nem tudok aludni)

ápr. 8. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:

5 éve?

Az nagyon sok.

Próbáltál már segítséget kérni? Ha igen, mire jutottatok? Ha nem, mi miatt?

Mi a helyzet a képzettségeddel? Mi a végzettséged, mit dolgozol?

A sport, az önképzés mennyire lehet megoldás?

ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5.


Sok dolog történt 5 év alatt, azért. Kezdetekben vissza akartam hozni ezt a boldogság-szerű érzést, sokszor (utólag) irreális tervekkel, reményekkel (ui. a szerintem a remény halt meg bennem, akkor). Az akkori munkahelyemet direkt rombolták "felülről", a fizetés szar volt, jött az álmatlanság, a szorongás, a pánikolás... És erre az egészre cseszték rá a Covidos hozzáállást, amit mai napig gyűlölök. Nem vagyok túl szociális alkat, de az, hogy valami vezető megszabhatja, hogy mostantól ez meg az lesz, engem kikészített annak idején. (Ha holnaptól előírás lenne a turbán vagy az, hogy 1-1 szöget üss a lábaidba és pár orvos megindokolná, hogy ez miért is jó, akkor holnaptól kötelezően ez volna?)


Aztán "beleszerettem" az altatómba, egy olyan nyugalmat és biztonságot hozott el nekem, ami akkor nagyon hiányzott.


Közben "kihalt" a családfám, különös tekintettel a nagyszüleimre. Eltűnt az a régi "családi élet", és nem is pótolja már semmi. Anyám van még, meg tesóm, más nincs. És oké, ez is jó, de nem ugyanaz, mint régen. Tesóm messze lakik, anyám pedig kapcsolatfüggő, mindig átveri valami férfi, mert önként megy a csalódás után.


Egy ideig próbáltam ismerkedni, de senki nem volt vevő rá, így feladtam. Nem is nagyon érdekel már ez sem, néha irigykedem a boldog párokra, de nem a "párság" miatt, hanem a boldogság miatt. (A szex pl. nem hiányzik)


Volt már pár összeomlásom, jártam zárton is, előtte-utána évekig pszichiáter, mióta van rá pénzem, pszichológus is (ez utóbbi profibb, hasznosabb, de annyira csak a felszínt kapargatja az egész dolog, hogy ebből boldogság sosem lesz)


Önképzés volt, most vizsgáztam le egy olyan dologból, amiben dolgozom, de a fizetés persze marad átlagos. De cserébe nem kell meghalni a sok munkától. A pénzből tudom, hogy csak még több édességet vagy ilyesmit vennék. Nem vágyom tárgyak birtokolására vagy ilyesmi.


Sport... Jártam "sportolni" egy időben, de nem nagyon volt látható eredménye. Kicsit többet bírtam, mint most, de nem volt boldogító. Messzire kellett eljárni hozzá, sokba került a belépő, 9 hónap után abbahagytam inkább.


A pszichiáter már az összes gyógyszert végigtolta rajtam, elvileg ez amit szedek az utolsó, ami van. Nem tudom mi lesz, ha ez is elkezd hatástalanná válni.


Irodában dolgozom (magániroda), kollégáim nincsenek, csak egy másik irodista és a főnök, de sokszor napokig nem jönnek be. (Vagy nekem nem kell)

ápr. 8. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!