Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Arra lennék kiváncsi, hogy...

Arra lennék kiváncsi, hogy Parnassan 7.5 mg-ot és Gerodormot lehet-e szedni felváltva? 2 hétig egyiket, 2 hétig másikat anélkül, hogy rászoknék.

Figyelt kérdés

Ez a 2 gyógyszerem van itthon. Több, mint egy hónap múlva kaptam időpontot orvoshoz.

Ideiglenesen szedném csak, talán olyan fél évig altatás céljából. Alvásproblémám van, szinte semmit sem tudok aludni. Bél mikrobiom vizsgálaton voltam és egy természetgyógyász azt mondta, hogy annak felborulása és a gombák elszaporodása miatt van ez a problémám, és azt javasolta, hogy míg helyreáll, addig sajnos gyógyszeres segítségre van szükség. Nyugtatót(rivotril) próbáltam, de az semmit segít. Csak a fennt említett 2 gyógyszer segít az alvásban



ápr. 11. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetgyógyászok mindenkinek ezt a diagnózist adják. A Parnassant nem lehet így szedni.
ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1

Hozzászokást okoz vagy mi miatt nem javaslod a szedését? Úgy tudom, hogy a Parnassan 5-6 nap alatt kiürül.

Én is azon a véleményen vagyok, hogyha nincs rendben a mikrobiom, akkor gond van, az a gyökere mindennek, illetve a táplálkozás.

ápr. 11. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok...biztos tudod, hogy a Parnassan egy antipszichotikum, ezekkel nem lehet így "játszadozni" Inszomniás vagyok és Gerodormot szedek, fél év alatt simán kialakul a függőség.

Nekem az a bajom, hogy most az lett a divat, hogy mindent a bélflórára fognak. nem mondom, hogy az jó ha nincs rendben, de hogy alvászavart okoz...maradjunk annyiban, hogy inkább hiszem az oltást, rá 3 napra már nem aludtam. De ez az én véleményem.

ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3

Köszönöm a választ.


Egyébként még régebben, amikor a doki felírta a Parnassant, azt mondta, hogy nem okoz hozzászokást. Annak ellenére, hogy kb. 10 nappal az elhagyása után álmatlanság és erős stresszhez hasonló tünetek jelentkeztek, pedig a szedése előtt semmi bajom nem volt.

ápr. 11. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, antipszichotikumot csak rendszeresen lehet szedni.
ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!