Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan sikerült leküzdenetek...

Hogyan sikerült leküzdenetek a depressziót, esetleg enyhíteni bizonyos tüneteit? Van rá esély gyógyszerek és / vagy szakember nélkül is?

Figyelt kérdés
29/F vagyok, az általános sivárságot és ürességet, amivel ez jár, már megszoktam, viszont vannak részei, amik nincsenek túl jó hatással a munkámra és a kapcsolataimra. Az egyik az állandó fáradtság, függetlenül attól, hogy mennyit alszom, egész nap úgy érzem magam, mint akit épp most vertek fel 4 óra alvásból, még a sokadik kávé után is. A másik, hogy semmihez sincs semmi motivációm, amint felébredek azt várom, hogy érjen már véget ez a nap is. Hiába állítom össze a napirendemet és mondom azt magamnak, hogy ha törik, ha szakad, ekkor ezt és azt fogom csinálni, amikor ott tartok, hogy el kéne kezdeni, mintha lebénulnék, egyszerűen képtelen vagyok belefogni bármibe is, legyen az takarítás, nyelvtanulás, edzés, vagy lassan már bármilyen szabadidős tevékenység. Csak görgetem a telefonon a dolgokat, fél óránként rágyújtok és várom a nap végét. Na meg persze a munkában is ugyanez, halogatom a fontos telefonokat, e-maileket, találkozókat, és félek tőle, hogy ez nagyon hamar rá fogja nyomni a bélyegét a teljesítményemre. Néhány hónapja még ennek a szöges ellentétje volt jellemző a munkamorálomra, pedig már akkor is sok ilyen nyomasztó gondolat volt bennem, most viszont borzasztóan kétségbe vagyok esve. Tudom, előbb-utóbb muszáj lesz felkeresni valakit ezekkel a dolgokkal, de addig is érdekelne, hogy aki érezte már hasonlóan magát, neki mi volt, ami segített, amivel egy kicsit is visszább tudta szorítani ezeket a negatív részeit. Előre is köszönöm.

ápr. 11. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Szakítás után voltam, nagyon padlóra kerültem. Vettem régi, de megbízható krosszmotort és az segített felejteni, kikapcsolódni és összeszedni magam. Nekem ez segített.
ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Terapia. Es nekem mar gyogyszer is kellett, ami sanszos lehet nalad is, ha nem fogod meg a dolgot idoben. En sajnos belecsusztam.

Hogyan sikerult kijonni belole? A terapia kulcsfontossagu. Mozgas, szabad levegon levés, egeszseges taplalkozas szinten. Es az emberi kapcsolatok, talan ez a legfontosabb. En anno azt hittem, senki nem ertene meg, hogy miben vagyok, es magam sem teljesen tudtam az okat. Aztan elkezdtem nyitni, es kiderult, meennyien allnak mellettem. Es megintcsak a terapia (leirom harmadszor is, igen), mert az is egy kapcsolat, keress egy jo pszichologust. Tudom, nehez kivalasztani is, de hallgass a megerzeseidre. Es kezdd el most keresni, mert a tobbsegnel varolista van. Online is lehet jarni sokakhoz, ha mondjuk olyan helyen elsz, ahol helyben nincs.

Jobbulast!

ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ment a zöld mindenkinek!

Alapvetően imádok túrázni, sokat járok ki, ha épp nincs társaság, akár egyedül is, de mostanra sajnos ez is elég sivárrá vált.

Táplálkozással is az a baj, hogy hiába igyekszem figyelni rá, az utóbbi időben olyan szinten nincs étvágyam, hogy kb. napi 2x eszem, akkor is csak ami épp kéznél van.

Szerencsére nagyon sok jó barátom van, családdal is jó a kapcsolat, de ez az egész olyan szinten befordít, hogyha beszélgetni próbálok, nem jönnek a szavak, és borzasztóan elkezd frusztrálni az egész szituáció, szóval inkább félrevonulok. Alapból társasági ember vagyok + a munkám során is sok új emberrel kell felvennem / tartanom a kapcsolatot, ezért is bosszant ennyire, hogy már a kommunikációmra is kezd hatással lenni.

ápr. 11. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Akkor szerencses vagy a kapcsolataiddal. Nekem se sok jo barat, se szuper csaladi osszetartas plusz meg full introvertalt is vagyok... jo kombo :( Szoval nekem mindenkepp kellett a szakember segitsege ahhoz is, hogy nyissak az emberek fele. Tuudom, ha rosszul vagy, nem sok vigasz, hogy neked ott vannak,mert ilyenkor pont a kapcsolodasi vagyat veszted el de hidd el,ez a kulcs. Volt egy pszichologus (Phil Stutz), aki egy videobanarrol beszelt, mi ajanl a klienseinek,ha depressziosok. Elso pont az volt, hogy banj magaddaljol alapszukseglet szinten,barmilyen nehez is. Eves,alvas, mozgas,levego. Ez nagyon sokat szamit. A masik, hogy igenis neked kell belerakni az energiat, kezdemenyezni az emberek fele,mert ok fognak megtartani erzelmileg,amig nem vagy jol. A depressziosok elzarkoznak, de ez fokozza a bajokat, szoval egy ordogi kor. Ujra leirom, hogy pszichologust keress, de addig is, ha van legalabb 1 ember a kozeledben,akivel nyiltan tudsz errol beszelni, tedd meg.

ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy vérvételt is érdemes megejteni, eü. probléma is okozhat depressziót.
ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!