Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség tulajdonképpen...

Pánikbetegség tulajdonképpen csak egy ürügy, hogy ne kelljen ezt, azt megcsinálni? Esetleg én látom máshogy ezt a pánikbetegség, szorongásos betegségek valódi példázat? Légyszíves olyanok írjanak, akik érintettek valamilyen formában!

Figyelt kérdés

A húgom pánikbeteg, emiatt ott hagyta a sulit, és nem dolgozik, 17 évesen egésznap otthon van, és nem látom, azt, hogy annyira izgulna, vagy remegne.

Szedd valami gyógyszert, hetenként jár terápiára, de míg, én 17 évesen ha nem mentem iskolába, szüleim konkrétan megvertek volna, ő a pánikbetegségére hivatkozva, otthon lehet. Nem irigylem, se semmi, de szerintem aki otthon, tud tornászni, avagy lemenni este futni az utcára, pont akkor, amikor nem éppen veszélytelen emberek járkálnak lent az utcán...



ápr. 12. 13:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
29%
Nem ürügy, ő is szívesen menne újra iskolába, ha jobban lenne. Remélem, meggyógyul.
ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%

A verés soha nem volt elfogadható nevelési módszer.

Az viszont még a verésnél is undorítóbb, hogy szerencsétlen Kérdezőt bántalmazzák, az iskolakerülő, link húgának meg megengednek mindent. Szánalmasak az ilyen emberek. A Kérdező helyében én minél előbb elköltöznék és utána szóba sem állnék többet sem az iskolakerülő senkiházival, sem a bántalmazó szülőkkel.

ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
34%
12-es: Pánikbeteg a húg. Ez valóban okozhat munkaképtelenséget. Én nem bántalmazom a kérdezőt, én a beteg húgával érzek együtt. Süt az irigység és a rosszindulat a kérdéséből, nem veszed észre? Ne tudd meg, milyen pánikbetegnek lenni. Vagy szerinted a mentális betegek csak linkeskedni akarnak, megjátsszák magukat, hogy lógjanak? Inkább szégyellehetnéd magad a kérdezővel együtt. Fejlessz ki magadban együttérzést a betegek felé, ha képes vagy rá, mert sok az érzéketlen, empátiahiányos ember, aki képtelen a betegekkel együtt érezni.
ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%
Valahogy nem csodálom azt, hogy az emberek többsége nem sajnálja az olyanokat, akik a semmire fel ellógnak az iskolából. Érdekes, hogy a Kérdező húgának a szórakozás nem okoz nehézséget, ugyanis futni, meg tornázni tud, de az iskolába már nem hajlandó betenni a lábát. Nagyon átlátszó az ilyen viselkedés. Nagyon.
ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
31%

14.: A mozgás fontos a pszichés betegségek terápiájában is. Másrészt nem zárható ki, hogy valamilyen iskolai dolog váltotta ki nála a pánikbetegséget (teljesítménystressz, esetleg konfliktusok a társakkal). Nem átlátszó ez a viselkedés.

Mit szólsz ahhoz, hogy vannak olyan súlyos depressziósok, akik már nem bírnak mosakodni se, megcsinálni egy szendvicset maguknak, sőt, vannak, akik nem bírnak az ágyból kikelni. Ők is lusták a szemedben?

Kicsit több együttérzést, több művelődést és toleranciát.

ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%
Más dolog az, ha valaki nem tud megcsinálni valamit és más az, ha nem akar. Aki késő este tud futkározni, az az iskolába is be tud menni. Ha meg nem hajlandó erre a lány, akkor viselnie kell majd a tetteinek a következményeit. Például azt, hogy iskola nélkül a gyárnál jobb helyre nem fogják felvenni dolgozni. Ez nem rosszindulat, hanem ez az igazság.
ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%

Ezt olvassátok el, kérdező, meg a nagy empátiahiányos kommentelő:

[link]

A pánikbetegségnél leírják, hogy ez a kórkép nagyrészt munkaképtelenséggel jár. Inkább művelődj, aztán ítélkezz.

Jó példái vagytok annak, hogy a műveletlenség hogy okozza az együttérzés hiányát és a primitív ítélkezést.

ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%
Én továbbra is úgy gondolom, hogy egy valóban beteg, munkaképtelen ember nem így viselkedik. De végülis felesleges vitatkozni, ha már egyszer te még a bántalmazott Kérdező felé sem vagy hajlandó együttérzést tanúsítani. Pedig Őt kellene sajnálni, nem az iskolakerülő húgát.
ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
32%

18-as: Én írtam azt a hozzászólást is, amiben elítéltem a kérdező szüleit is, hogy verést alkalmaztak.

Viszont itt van egy érdekes momentum: azt írja a kérdező, hogy ő konkrétan azért kapott verést, mert nem ment iskolába anno 17 évesen. Tehát ő valóban iskolakerülő volt, mert nem betegség volt ennek az oka. Tehát projektál a kérdező. Azt tartja igazságtalanságnak, hogy őt megverték, a húgát bezzeg nem. Süt belőle, hogy azt szeretné, bárcsak őt is megvernék. Sehol se írja, hogy jogtalannak érezte volna azt, hogy a szülei megverték. Jó lenne, ha észrevennéd ezt az írásán. Más kérdés, hogy nem opció a verés ilyen esetben sem, de itt nem erről van szó. Arról van szó, hogy érzéketlen a húga problémájával szemben. Amúgy idővel lehet, hogy magántanuló lesz és be tudja fejezni a tanulmányait. Sokan azért lesznek magántanulók, mert az iskola akkora stresszt okoz nekik a betegségük miatt, hogy engedélyezik neki a magántanulói státuszt. Autistáknál is előfordul ez egyébként.

ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem elég egyértelmű az, hogy a Kérdező igazságtalannak érzi azt, hogy Őt bántalmazták. Azt pedig nem csodálom, hogy elege van abból, hogy a húgának mindent megengednek, neki pedig semmit nem lehet.

Egyébként ha akarna tanulni a Kérdező húga, akkor most is bejárna az iskolába, de nem tesz így. Az ilyenek általában később sem viszik semmire az életben.

ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!