Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineosok! Ti miért...

Borderlineosok! Ti miért azzal akartok figyelmet, hogy vagdossátok magatokat, és öngyilkosságal fenyegetőztök?

Figyelt kérdés
Kérdés nem provokatív, miért teszitek ezt? Így nem lehet figyelmet szerezni. Beszéljetek őszintén, mi a problémátok az adott illetővel.

ápr. 13. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Nem vagyok borderlineos de szerintem igenis lehet így figyelmet szerezni. Amúgy meg nem “direkt” illetve “tudatosan” csinálják ezt. Ezt “parancsolja” az agy
ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
A borderline személyiségzavar nem a feltűnősködésről szól, hanem egy olyan kórállapot, amely sok szenvedést okoz az érintettnek és a környezetének is. A vagdosás célja nem a figyelem elnyerése, hanem paradox módon a belső bizonytalanság, magányosságérzés és szenvedés enyhítése. A borderline populációban jóval többen kísérelnek meg, illetve követnek el öngyilkosságot, mint az átlagpopulációban, ezért ha egy borderline az öngyilkosságról beszél, akkor valószínűleg ténylegesen öngyilkosság elkövetése jár a fejében.
ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
42%

Mert kiabálni sehol se lehet csak koncerten, de még ott se mert levideóznak, ha valakinek nagy problémái vannak nem tud mit csinálni gondolom, ez a halál téma és fizikai fájdalom ami még felmerül mint lehetőség. Most is itt ordított a szomszéd kislány pár percig, gondolom jólesett neki, ha ilyenkor nem alázzák le, egészséges felnőtt lesz. Akit meg lealáznak az borderline.

A kislányt nem alázták le így ő szerintem boldog felnőtt lesz.

ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!