Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék kimászni a szorong...

Hogy tudnék kimászni a szorongásból és depresszióból?

Figyelt kérdés

Olyanok kommentjét várom akik találtak rá megoldást.


15 éve szenvedek tőle, pszichiáter és pszichologus segítség is volt... de ujra visszaestem.


ápr. 14. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Pszichiáter és pszichológus csak volt, vagy még mindig folyamatosan kezelés alatt állsz? Anélkül nem fog menni.
ápr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt... most is ujra keresek pszichológust es van pszichiáterem már. De nehéz.
ápr. 14. 12:44
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Arra mentem, amerre nehezemre esett. Muszajbol, leizzadva, reszketve. Kicsinyenkent. A sajat magam kognitiv terapiaja violt es nem mondom, hogy 100%-ig sikeres, a mai napig szenvedek tole, de legalabb a kotelezo korokre kepes vagyok, es a sajat buborekomban -mint introvert- szoktam orulni annak, hogy jajjdejo, vegre nem szorongok. Egyebkent sokat segit ha rakeresel az endorfin, dopamin es oxytocin forrasokra meg a B1 vitamin+magnezium es b6 kombora is. Tapasztalat, miutan kiprobaltam mindent is, antidepresszansokat, stb. Xanax segitett a nagyon necces helyzetekben, de konnyu rakattanni, szoval nem minden nap, es csak akkor, ha tudtam, hogy nem jelenhetek meg leizzadva, reszketve, mert ez az allapot a koncentraciomat is erinti. Nem fogok kimaszni belole teljesen, es rohadt egy dolog, tudom, de csokkenteni lehet, es elfogadni, hogy a "maradek" az, amivel egyuttelunk. Kinek mi jutott <3
ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3as. Köszi a kommentet. Most szedek anti-depresszánst és reggel meg este frontint. De sajnos így rosszul vagyok.


Megyek akkor en is muszájból. Mindennap így harcolok én is. Elmegyek konditerembe, találkozom ismerosokkel amihez amugy semmi kedvem nem lenne.

Próbálok új munkahelyet találni de nehéz jót találni.


Vitaminokat szedem!!! B, Mg, C vitamin. Télen D vitamin.

Próbálok egeszsegesen etkezni: gyumolcs es zoldseg mindennap...


Köszönöm még 1szer a kommented sorstársam!

ápr. 14. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon szivesen. Az antidepi az elso 4-6 hetben erositi a tuneteket, utana hasznal, azaz: elveszi a szorongas legundoritobb etapjait, de csereben a nevetest is. Mondjuk en ezt siman bealdoztam erte (amugy a libidomat is vitte) de a "muszajhelyzetek" legyurese utan (rendes panikrohamok bakker meg egy gyogynovenyboltban is.... ) azert funkcionalok. Kitartas, es kerlek ne bantsd magad, ki mit nyert a genetetikai lotton: hat mi ezt, es nem pl vastagbelrakot. <3
ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazad van!!!! Mindig magamat bántom, hogy miért nem tudtam már legyőzni ezt a szorongást. Hibáztatom magam. :( folyamat bűntudatom van.


Most azt probalom hogy ha jon vmi negativ gondolat akkor erre gondolok:

1. Minden rendben lesz... majd jobban leszek

2. Van lábam, van kezem, megyek és használom őket. Próbálok,amit lehet azt megélni. (Ezt azért mondom h kepes legyek kimozdulni)

ápr. 14. 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Az agyunk a legnagyobb atbaxobajnok. Szorongas= fuss vagy üss reakcio, mert kerget az oroszlan. Nos: nem kerget. Izzadok, reszketek bizonyos helyzetekeben, de megtanultam elhinni, hogy sehol egy oroszlan, es az, hogy masok latjak a izgatottsagomat, esetleg (grrrr) beszelnem is kell veluk, es jajmitgondolnak-az legyen az o bajuk. Jogod van szorongani, es szocfobnak, depisnek, barmilyennek lenni. Es tudni, h az agyad ismet keszul atbaccaraintani ... Igy sem egyszeru, en is kuzdok rendesen, es napmintnapmintnap. Nade valahogy muszaj letezni, a bankkal nem fog helyettem veszekedni senki, a supervisorommal sem, es bevasarolni sem...
ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Irok privát!
ápr. 14. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, reagalok, amint tudok :)
ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!